Notowania

wiadomości
21.10.2011 13:53

W Zakopanem i Poroninie - placówki Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej

Punkty informacji w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej zostały w piątek uruchomione w Zakopanem i Poroninie. W całej Małopolsce docelowo ma ich być 34.

Podziel się
Dodaj komentarz

Punkty informacji w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej zostały w piątek uruchomione w Zakopanem i Poroninie. W całej Małopolsce docelowo ma ich być 34.

Jak wyjaśnił dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki, system informacji turystycznej powstał po to, aby cała Małopolska wspólnie się promowała. "W 34 punktach będzie można zaczerpnąć informacji o atrakcjach turystycznych Małopolski i o tym, jak do nich dojechać, a także o wydarzeniach kulturalnych czy sportowych" - powiedział.

"Turysta, który przyjedzie do Zakopanego, będzie mógł na miejscu precyzyjnie zaplanować wycieczki np. do Wieliczki lub Oświęcimia, a informacje o Zakopanem będą mogli otrzymać turyści np. w Krakowie" - wyjaśniał.

W poszczególnych punktach informacji można uzyskać porady turystyczne, również w językach obcych, a także otrzymać mapy z atrakcjami turystycznymi. Z myślą o osobach niepełnosprawnych przygotowano wypukłe mapy i specjalne nagrania audio.

W zakopiańskim punkcie informacji, zlokalizowanym przy ul. Kościeliskiej, znalazła się również mała galeria, gdzie można kupić wyroby rękodzieła artystycznego.

Oprócz punktów informacji turystycznej, powstanie też regionalny portal turystyczny.

Małopolski System Informacji Turystycznej to projekt województwa małopolskiego realizowany z pomocą funduszy unijnych; wartość projektu to 20 mln zł, z czego 14 mln pochodzi z funduszy unijnych.

Realizacja projektu w Małopolsce ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Do tej pory punkty informacji pojawiły się już m.in. w Krakowie, Tarnowie, Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach projektu przy głównych atrakcjach turystycznych Małopolski zamontowano 69 tablic informacyjnych i 166 znaków drogowych. (PAP)

szb/ je/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz