Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wakacyjne tropienie skarbów w Muzeum w Stalowej Woli

0
Podziel się:

Zabawy w tropicieli i poszukiwaczy skarbów, samodzielne projektowanie i
wykonanie torby na zakupy lub na prezent - to niektóre z atrakcji, jakie na czas wakacyjny
przygotowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (Podkarpackie) dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Zabawy w tropicieli i poszukiwaczy skarbów, samodzielne projektowanie i wykonanie torby na zakupy lub na prezent - to niektóre z atrakcji, jakie na czas wakacyjny przygotowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (Podkarpackie) dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Pierwsza edycja zabawy ruszy już 19 lipca.

Jak wyjaśniła PAP autorka i prowadząca projekt Edyta Lisek-Lubaś, podczas tych zabaw dzieci będą dzielone na grupy około 15-osobowe.

"W zabawie w tropicieli skarbów dzieci otrzymają mapki z zaznaczonymi punktami. Będą musiały znaleźć to miejsce w plenerze. Tam z kolei będzie czekać na nich jakaś zagadka do rozwiązania, albo jakieś polecenie. Wykonanie wszystkich zadań poprawnie doprowadzi ich do ukrytego skarbu" - powiedziała Lisek-Lubaś.

Dodała, że skarbami najczęściej będą ukryte w terenie kuferki ze słodyczami. Zapewniła także, że dzieci podczas zabaw będą miały zapewnioną opiekę dorosłych.

Inną atrakcją dla dzieci będzie zaprojektowanie i samodzielne wykonanie ozdobnej torby z papieru. Jak wyjaśniła, mogą to być torby zarówno na zakupy, jak i na prezent. Ponadto, uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć bajki na kliszach, prezentowane ze starego typu projektora.

Lisek-Lubaś podkreśliła, że te zabawy mają na celu nie tylko zapewnienie dzieciom rozrywki na wakacjach. Jej zdaniem korzystnie wpłyną też na rozwój m.in. manualny, wyobraźni, współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji.

Dla wszystkich zainteresowanych, zarówno dzieci i jak i dorosłych, muzeum przygotowało przez całe wakacje m.in. warsztaty malarskie i etnograficzne, wycieczki regionalne, kurs szybkiego czytania. Dla osób niepełnosprawnych zorganizowano bezpłatne zajęcia etnograficzne i˙warsztaty plastyczne.(PAP)

api/ abe/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)