Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
22.04.2011 08:43

Walki w Pakistanie. Jest wiele ofiar

Co najmniej 25 islamskich bojowników zginęło w atakach przeprowadzonych przez dwa amerykańskie samoloty bezzałogowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 25 islamskich bojowników zginęło w atakach przeprowadzonych przez dwa amerykańskie samoloty bezzałogowe na terytoriach plemiennych w północno-zachodnim Pakistanie, przy granicy afgańskiej - poinformowały pakistańskie służby wywiadowcze.

Naloty przeprowadzono na dom w miejscowości Mir Ali, 35 km od głównego miasta Północnego Waziristanu, Miranshah.

Pakistan, zaliczany do sojuszników USA, oficjalnie sprzeciwia się działaniom amerykańskich samolotów bezzałogowych na swoim terytorium przekonując, iż naruszają one jego suwerenność i pogłębiają antyamerykańskie nastroje w społeczeństwie. Nieoficjalnie Islamabad toleruje takie działania Waszyngtonu w walce z talibami i Al-Kaidą.

Zabójcze eksplozje w Pakistanie. Zobacz materiał newsxlive (ang.):

Północny i Południowy Waziristan to obszary plemienne w znacznej części kontrolowane przez rebeliantów, którzy regularnie przeprowadzają stamtąd ataki na dowodzone przez NATO wojska międzynarodowej koalicji w Afganistanie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t136706.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bomba;na;przystanku;-;6;osob;zginelo,50,0,805682.html) Bomba na przystanku - 6 osób zginęło

Atak talibów na siły bezpieczeństwa. 14 zabitych

Około 200 talibskich bojowników zaatakowało w nocy z czwartku na piątek punkt kontrolny na północnym zachodzie Pakistanu, zabijając 14 członków sił bezpieczeństwa. Walki nadal trwają - poinformowali przedstawiciele pakistańskich władz.

_ - Rebelianci znajdowali się na wzgórzach położonych powyżej punktu kontrolnego, budowanego przez siły paramilitarne. Dziewięciu członków sił paramilitarnych oraz pięciu policjantów zginęło _ - wyjaśnił przedstawiciel armii z Peszawaru.

Anonimowi przedstawiciele policji, rządu oraz wywiadu Pakistanu nie byli w stanie powiedzieć, ilu bojowników zginęło podczas ataku, do którego doszło w dystrykcie Dolny Dir w prowincji Chajber Pachtunchwa.

Dolny Dir znajduje się tuż przy terytoriach plemiennych, uważanych za siedlisko bojowników talibskich i Al-Kaidy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;wzmacnia;arsenal;testuje;rakiety,181,0,814773.html) Pakistan wzmacnia arsenał. Testuje rakiety Pakistańska armia poinformowała, że przeprowadziła udaną próbę pocisku krótkiego zasięgu Hatf-IX zdolnego do przenoszenia głowic konwencjonalnych i nuklearnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krwawa;oblawa;na;rebeliantow;w;pakistanie,18,0,808466.html) Krwawa obława na rebeliantów w Pakistanie Siły bezpieczeństwa wspierane przez śmigłowce bojowe i samoloty zabiły 54 powstańców.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz