Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walki w pakistanie
10.04.2013 06:19

Walki w Pakistanie. Nie udało się rozgromić bojowników

Od piątku 23 pakistańskich żołnierzy i 110 bojowników zginęło w zaciętych walkach w strategicznym rejonie na północnym zachodzie Pakistanu

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Od piątku 23 pakistańskich żołnierzy i 110 bojowników zginęło w zaciętych walkach w strategicznym rejonie na północnym zachodzie Pakistanu - poinformował wczoraj anonimowy przedstawiciel wojska, cytowany przez agencję Reutera. Walki wciąż trwają.

Pakistańska armia w piątek rozpoczęła operację przeciwko talibom i ich sojusznikom w dolinie Tirah w regionie plemiennym Chajber przy granicy z Afganistanem._ - Podczas czterech dni walk zginęło 110 bojowników i 23 żołnierzy pakistańskiej armii. Ranne zostały dziesiątki rebeliantów _ - powiedziało anonimowe źródło w pakistańskim wojsku.

Poinformowało ono, że walki o kontrolę nad rejonem wciąż trwają. _ - Dolina nie została jeszcze oczyszczona z bojowników, choć myśliwce i śmigłowce bojowe atakowały ich pozycje _ - dodało źródło.

Operacja wymierzona jest w organizację pakistańskich talibów Tehrik-e-Taliban Pakistan (Talibski Ruch Pakistanu - TTP) oraz inne aktywne w tym rejonie ugrupowanie Lashkar-e-Islam.

Pakistańskiemu wojsku, jednemu z największych na świecie, nie udało się rozgromić bojowników, mimo wielu ataków na ich kryjówki na północnym zachodzie kraju. Powiązany z Al-Kaidą TTP prowadzi kampanię terrorystyczną, której celem jest obalenie rządu wspieranego przez Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuscy stratedzy głowią się nad Mali Francuskie siły przeprowadziły w Mali wczorajszej nocy kolejne ataki, które były wymierzone w cele islamistów.
Europejska ofensywa w Afryce? Już trwa Od ponad doby francuskie lotnictwo prowadzi akcję w Mali. Oto, kto jeszcze obiecał pomoc.
Śmigłowce ONZ ostrzelały rebeliantów z M23 Śmigłowce sił pokojowych ONZ wspierają działania wojsk rządowych - poinformowały lokalne władze w Kongo.
Tagi: walki w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz