Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Kardynał Dziwisz wspiera "Mazury Cud Natury"

0
Podziel się:

Metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz poparł starania o
wypromowanie Mazur jako kandydata do tytułu najpiękniejszych miejsc świata. "Z całego serca życzę,
aby Mazury znalazły się w gronie 7 Nowych Cudów Natury" - napisał do organizatorów kampanii.

Metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz poparł starania o wypromowanie Mazur jako kandydata do tytułu najpiękniejszych miejsc świata. "Z całego serca życzę, aby Mazury znalazły się w gronie 7 Nowych Cudów Natury" - napisał do organizatorów kampanii.

W oficjalnym liście skierowanym do organizatorów kampanii "Mazury Cud Natury" metropolita krakowski napisał: "Kardynał Karol Wojtyła, dziś błogosławiony Jan Paweł II, odkrył i pokochał Mazury. Wielokrotnie przebywał z młodzieżą w tym pięknym regionie. Bywał tam, by odpocząć, nabrać sił, cieszyć się pięknem przyrody, modlić się. Rozkochał w Mazurach także "Środowisko" (ludzi młodych, dla których był Ojcem i Przewodnikiem). Z całego serca życzę, aby Mazury znalazły się w gronie 7 Nowych Cudów Natury."

Jak poinformowały w czwartek służby prasowe urzędu marszałkowskiego w Olsztynie, który koordynuje promocję Mazur w plebiscycie szwajcarskiej fundacji "New7Wonders", kardynał Dziwisz spotkał się z "Ambasadorem Mazur", podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.

Metropolita podkreślał wagę działań promujących piękno tego regionu, jedynego narodowego kandydata w plebiscycie na siedem najpiękniejszych miejsc świata, stworzonych siłami przyrody. Wyraził nadzieję, że Mazury mają szansę "stać się eksportową marką Polski na arenie międzynarodowej".

To pierwszy przypadek udzielenia poparcia kampanii promującej "Mazury Cud Natury" przez wysokiego hierarchę Kościoła. Dotychczas akcję wspierały znane osoby ze świata kultury, nauki i polityki, z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem na czele. W zamiarze organizatorów - przy zaangażowaniu najwyższych władz państwowych - kampania może stać się największym w historii przedsięwzięciem promującym wizerunek Polski na świecie.

Mazury - jako jedyny polski kandydat - znalazły się w gronie 28 finalistów w plebiscycie na "Nowe 7 Cudów Natury", wybranych przez internautów spośród ponad 400 propozycji z całego świata. Konkurs zakończy się 11 listopada 2011.(PAP)

mbo/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)