Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Mazury Cud Natury reklamują się nad Szwajcarią

0
Podziel się:

Załoga balonowa z Mazur zachęca Szwajcarów do poznania tego regionu i
oddania głosu na jedynego polskiego finalistę w plebiscycie do tytułu "7 Nowych Cudów Natury" -
poinformował w czwartek urząd marszałkowski w Olsztynie.

Załoga balonowa z Mazur zachęca Szwajcarów do poznania tego regionu i oddania głosu na jedynego polskiego finalistę w plebiscycie do tytułu "7 Nowych Cudów Natury" - poinformował w czwartek urząd marszałkowski w Olsztynie.

Jak powiedział Robert Szewczyk z urzędu marszałkowskiego w Olsztynie, mazurscy baloniarze, jako jedyna ekipa z Polski, uczestniczą w zawodach w Chateau-d'Oex nad Jeziorem Genewskim, największym festiwalu balonów w Europie.

Na balonie umieszczono baner o powierzchni 120 metrów kw., promujący Mazury. Taka reklama ma zachęcić do oddania głosu na jedynego polskiego kandydata w konkursie zorganizowanym przez szwajcarską Fundację "New7Wonders" na "Nowych 7 Cudów Natury".

W międzynarodowym Festiwalu Balonów, wypełnionych gorącym powietrzem, który po raz 33. odbywa się w szwajcarskich Alpach, uczestniczy 100 załóg z 20 krajów. W ubiegłym roku polska załoga z Ełku w ogólnej klasyfikacji zajęła na III miejsce.

Mazury znalazły się w gronie 28 finalistów w plebiscycie na "Nowe 7 Cudów Natury", wybranych przez internautów spośród ponad 400 propozycji z całego świata. Konkurs zakończy się 11 listopada 2011 r.(PAP)

mbo/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)