Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Warmińsko-mazurskie: Na jeziorze Bełdany załamał się lód - dwóch mężczyzn nie żyje
Dwóch mężczyzn, którzy wpadli do jeziora Bełdany po tym, gdy załamał się pod nimi lód, zmarło mimo reanimacji - poinformowała PAP Bernadeta Ćwiklińska-Rydel z warmińsko-mazurskiej policji.

"Akcja ratunkowa przebiegała w trudnych warunkach na polu namiotowym koło Iznoty, do mężczyzn nie mogła dojechać karetka, ratownicy przez 2 km szli do nich pieszo, a lekarze dolecieli helikopterem" - relacjonowała Ćwiklińska-Rydel. Mężczyźni zmarli na skutek wychłodzenia organizmu.


W czwartek po południu lód na jeziorze Bełdany załamał się pod czterema mężczyznami. Jeden z nich o własnych siłach wydostał się z wody, drugiego udało się skutecznie reanimować - trafił do szpitala w Piszu.(PAP)

jwo/ itm/ gma/

policja, lekarze, warmińsko-mazurskie, lód, mężczyzna, jezioro, nie żyje, dwóch
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.