Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wars wita gęsiną w pociągach PKP Intercity

0
Podziel się

Od 4 do 11 listopada w pociągach PKP Intercity Berlin-Warszawa Ekspress
będzie można skosztować dań z gęsiny - poinformował w poniedziałek kierownik marketingu w spółce
Wars Iwo Orzełek. To część promocji polskich produktów regionalnych.

bEpESSVx

Od 4 do 11 listopada w pociągach PKP Intercity Berlin-Warszawa Ekspress będzie można skosztować dań z gęsiny - poinformował w poniedziałek kierownik marketingu w spółce Wars Iwo Orzełek. To część promocji polskich produktów regionalnych.

Jak dodał Orzełek, obsługa Warsu będzie częstowała wszystkich pasażerów koreczkami z˙półgęska. Ponadto, przez tydzień w menu wagonów restauracyjnych dostępna będzie sałatka z˙półgęskiem wędzonym. Sałatka z półgęskiem wędzonym podawana jest na rukoli z gruszką, figami suszonymi, kiełkami rzodkiewki i polana sosem winegret. Sałatka ma kosztować 25,90 zł.

Gęsina w polskim pociągach, to część kampanii promocyjnej "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina". Akcja objęta jest patronatem marszałka woj. kujawsko-pomorskiego.

bEpESSVz

Wars istnieje na rynku przewozów pasażerskich od 65 lat. Obsługuje 54 wagonów gastronomicznych, w˙tym 14 restauracyjnych i˙40 barowych, 48 wagonów sypialnych i 12 wagonów z˙miejscami do leżenia. Głównym odbiorcą usług spółki jest PKP Intercity - przewoźnik też dzierżawi Warsowi wagony. PKP Intercity jest też większościowym akcjonariuszem spółki - do przewoźnika należy 50,02 proc. akcji, a do Skarbu Państwa - 49,98 proc.

Ministerstwo Skarbu Państwa kilkakrotnie próbowało znaleźć chętnych na akcje spółki, ale bez powodzenia. Resort skarbu zapraszał inwestorów do negocjacji w sprawie kupna walorów Warsu jesienią 2009 r., dwukrotnie wiosną 2011 r. i wiosną 2012 r. Akcji spółki jednak nie sprzedano. W 2009 r. jedyną ofertę wiążącą złożyło PKP Intercity, a po kolejnych zaproszeniach chętnych nie było. (PAP)

her/ amac/

bEpESSWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)