Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa: Areszt dla Ukraińca, który sprzedawał narkotyki pseudokibicom

0
Podziel się:

30-letniego obywatela Ukrainy, który rozprowadzał narkotyki w środowisku
pseudokibiców warszawskich drużyn piłkarskich, zatrzymali w Łomiankach policjanci z wydziału ds.
zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

30-letniego obywatela Ukrainy, który rozprowadzał narkotyki w środowisku pseudokibiców warszawskich drużyn piłkarskich, zatrzymali w Łomiankach policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do sprawy wynika, że chodzi o Legię Warszawa i Hutnika Warszawa.

Obcokrajowiec jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli blisko pół kilograma marihuany i 40 gramów kokainy.

"W ich poszukiwaniu pomocny okazał się specjalnie przeszkolony policyjny pies" - powiedział we wtorek PAP Piotr Świstak z zespołu prasowego KSP.

Poinformował, że oprócz narkotyków znaleziono także dwie wagi elektroniczne. W mieszkaniu znajdowały się również pieniądze pochodzące prawdopodobnie z handlu środkami odurzającymi.

Za samo posiadanie narkotyków może grozić kara nawet trzech lat więzienia. Za handel środkami odurzającymi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wydział do zwalczania przestępczości pseudokibiców powstał w KSP w 2010 roku. Był to pierwszy tego rodzaju zespół w kraju. Obecnie w tej wyspecjalizowanej komórce zajmującej się m.in. szkoleniem tzw. spottersów (policjantów nawiązujących współpracę z kibicami), monitorowaniem osób, wobec których orzeczono zakaz wstępu na imprezę masową, prowadzeniem postępowań dotyczących pseudokibiców - pracuje kilkudziesięciu funkcjonariuszy. (PAP)

gdyj/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)