Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa: Jacek T. aresztowany na trzy miesiące za podpalenie

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o decyzji sądu ws. aresztu
#

# dochodzi informacja o decyzji sądu ws. aresztu #

23.12. Warszawa (PAP) - Na trzy miesiące warszawski sąd aresztował w poniedziałek 24-letniego Jacka T., podejrzanego o podpalenie w sobotę samochodu na warszawskim Gocławiu. Od 2011 r. T. był kilka razy zatrzymywany po podpaleniach aut w różnych częściach stolicy.

Prokuratura zarzuciła Jackowi T. niszczenie mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Południe zdecydował w poniedziałek o aresztowaniu Jacka T. na trzy miesiące. Wniosła o to prokuratura. Posiedzenie ws. aresztu odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Podejrzanego w kajdankach na salę rozpraw doprowadziła policja. Ani on, ani reprezentujący go przed sądem ojciec, znany warszawski adwokat, nie chcieli rozmawiać z mediami.

W przerwie posiedzenia prok. Gabriel Żuławski z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe powiedział dziennikarzom, że wniósł o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny. "To złożona sprawa. Przeciwko Jackowi T. toczą się także inne postępowania. Dotychczasowe środki okazały się nieskuteczne" - argumentował prokurator.

Dodał, że istnieje realna obawa, że podejrzany po wyjściu na wolność znów podpali samochód. Podał też, że prokuratura nie wyklucza powołania zespołu biegłych, by na podstawie dokumentacji medycznej ustalić, czy mężczyzna jest poczytalny.

Według prokuratora T. po zatrzymaniu przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jacek T. od 2011 r. był już kilkakrotnie zatrzymywany, a następnie oskarżony o serię podpaleń aut w różnych częściach Warszawy. Trafiał też do aresztu. Kilka tygodni temu wyszedł po kolejnych badaniach psychiatrycznych.

Po raz ostatni policjanci zatrzymali Jacka T. w sobotę przy ul. Bora Komorowskiego. Jak relacjonował rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, kiedy oddalał się od zaparkowanego samochodu. Po chwili pojazd zaczął się palić. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Znaleziono przy nim zapalniczki.

Według śledczych mężczyzna jest odpowiedzialny za serię podpaleń w sumie kilkudziesięciu samochodów na terenie Warszawy. Auta spłonęły m.in. w Ursusie, na ul. Oleandrów, Nowowiejskiej i Natolińskiej.

W lutym tego roku prokuratura przedstawiła Jackowi T. zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi za to od roku do 10 więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Został skierowany na badania psychiatryczne. Również w poprzednich postępowaniach był badany psychiatrycznie, w tym przebywał na obserwacji w zakładzie zamkniętym. (PAP)

gdyj/ ral/ itm/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)