Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warszawa: Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o uczestnictwie we mszy J. Kaczyńskiego
#

# dochodzi informacja o uczestnictwie we mszy J. Kaczyńskiego #

10.11. Warszawa (PAP) - W warszawskiej archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się msza święta w intencji 96 ofiar katastrofy polskiego samolotu Tu-154M. W środę mija siedem miesięcy od tragedii pod Smoleńskiem.

W nabożeństwie bierze udział kilkaset osób. Przybył też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Po zakończeniu mszy przed Pałac Prezydencki ma przejść "marsz pamięci". Podobne odbyły się w sierpniu, wrześniu i październiku. Przed miesiącem, gdy mijało pół roku od katastrofy, w marszu wzięło udział około trzech tysięcy osób.

W środę ok. godz. 19 przed Pałacem Prezydenckim zgromadziło się ok. stu zwolenników krzyża i drugie tyle gapiów. Ustawili się przed ogrodzeniem budynku, przy ok. dwumetrowym krzyżu, który przynieśli ze sobą. Wcześniej uniemożliwili policji ustawienie pełnego ogrodzenia z barierek na chodniku przed Pałacem. Doszło do przepychanek, podczas których potłuczono większość ustawionych tam zniczy. Jedną z barierek zgromadzeni wynieśli na jezdnię przy Krakowskim Przedmieściu; policja nie interweniowała.

Zgromadzeni trzymali transparenty "Obudź się Polsko, mamy dość", "Jaki prezydent, taki patriotyzm". Skandowali m.in.: "Tu jest Polska, a nie Moskwa" i "Komorowski do Moskwy".

Porządku przed pałacem pilnują policjanci i strażnicy miejscy.

W połowie września krzyż, ustawiony 15 kwietnia przed pałacem w czasie żałoby po ofiarach katastrofy smoleńskiej, został przeniesiony do pałacowej kaplicy. W środę krzyż znów przeniesiono - tym razem do kościoła św. Anny, do kaplicy loretańskiej, gdzie jest pomnik katyński.

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia zginęło 96 osób, które udawały się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar byli m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. (PAP)

ral/ bos/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)