Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Od 8 listopada ograniczenia dla TIR-ów na Trasie AK

0
Podziel się

#
dochodzą m.in. informacje o objazdach
#

bEpOltwB

# dochodzą m.in. informacje o objazdach #

22.10. Warszawa (PAP) - Od 8 listopada ciężkie pojazdy będą miały zakaz wjazdu na Trasę Armii Krajowej i Trasę Toruńską w godz. 6-22. Wtedy rozpoczną się najbardziej uciążliwe prace przy przebudowie Trasy AK. Utrudnienia mają potrwać do zakończenia remontu mostu Grota-Roweckiego.

Ograniczenie wjazdów TIR-ów na Trasę AK i Toruńską będzie obowiązywało w granicach Warszawy, od Marek do ul. Połczyńskiej - powiedział PAP Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów.

bEpOltwD

Na Trasie AK i prowadzącej do niej Trasie Toruńskiej nadal będą mogły jeździć pojazdy z identyfikatorami C16, wydanymi przez Zarząd Dróg Miejskich - poinformował w komunikacie stołeczny ratusz.

W Warszawie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o masie pow. 16 ton w godz. 7-10 i 16-20. Stołeczny ratusz zaznacza, że dodatkowy zakaz na trasach AK i Toruńskiej ułatwi poruszanie się po remontowanej arterii. Zaznaczono, że od 8 listopada od godz. 22 rozpocznie się najtrudniejsza część remontu - zamknięte zostaną kolejne estakady łączące trasę z ul. Modlińską i Jagiellońską oraz Wisłostradą, północne przęsło mostu Grota-Roweckiego oraz zwężony odcinek trasy od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej.

Informacje o zakazie mają być ustawione na drogach dojazdowych do Warszawy, tak aby prowadzący ciężarówki mogli zjechać na tzw. dużą obwodnicę Warszawy czyli na drogi krajowe nr 50 i 62. "Przestrzegania zakazu będą pilnowali inspektorzy transportu drogowego; Główny Inspektorat Transportu Drogowego skieruje do tego dodatkowych ludzi. Powołano także specjalny zespół do monitorowania sytuacji na trasie" - podkreśla stołeczny ratusz.

W środę w godz. 10-15 zwężone będą obydwie jezdnie Trasy AK pomiędzy ul. Gwiaździstą a Mickiewicza. Wyłączone z ruchu zostaną wewnętrzne (lewe) pasy jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

bEpOltwJ

Kolejne zmiany planowane są weekend 25-28 października. W godzinach nocnych z 25 na 26 (w godz. 22-6), z 26 na 27 (w godz. 21-6) i z 27 na 28 (w godz. 21-5) października wyłączane będą naprzemiennie całe jezdnie trasy na długości ok. 400 m pomiędzy ul. Gwiaździstą a Mickiewicza. Ruch będzie wtedy kierowany na czynną jezdnię, będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Remont Trasy AK, najbardziej ruchliwej arterii w stolicy, rozpoczął się w piątek wieczorem. Zamknięto dwie łącznice na węźle Modlińska - prowadzące z południa i z północy na most Grota-Roweckiego, a także jedną na węźle Wisłostrada - prowadzącą z mostu w kierunku Gdańska. Planowane zakończenie remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego to 2015 r.

Ustalenia dotyczące ograniczenia ruchu ciężki pojazdów zapadły we wtorek na spotkaniu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim, przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego oraz policji - poinformował stołeczny ratusz. (PAP)

kno/ pz/

bEpOltxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)