Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Od wtorku utrudnienia na wiadukcie ul. Mickiewicza

0
Podziel się

Od wtorku kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach
przecinających remontowaną Trasę AK - częściowo zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt ul.
Mickiewicza; będą też utrudnienia na Wisłostradzie.

bEhhYlfp

Od wtorku kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach przecinających remontowaną Trasę AK - częściowo zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt ul. Mickiewicza; będą też utrudnienia na Wisłostradzie.

Zamknięty dla samochodów i dla pieszych zostanie wschodni - czyli prowadzący w kierunku Bielan - wiadukt ul. Mickiewicza biegnący nad Trasą AK. Ruch będzie odbywał się wiaduktem zachodnim, po jednym pasie w każdym kierunku. Planowany termin ukończenia robót to koniec września.

W związku z rozpoczęciem prac jezdnia trasy pod ul. Mickiewicza będzie zwężona w godzinach nocnych. Utrudnienie potrwa do końca przyszłego tygodnia.

bEhhYlfr

Nocne prace będą prowadzone także przy jezdniach Wisłostrady. Nocami z 7 na 8 i z 8 na 9 stycznia ruch wschodnią jezdnią ul. Wybrzeże Gdyńskie zostanie ograniczony do jednego pasa.

Równolegle rozpoczną się przygotowania do remontów następnych wiaduktów przecinających Trasę AK - na ul. Powązkowskiej i na ul. J. Słowackiego. Od 8 do 12 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. gen. S. Maczka oraz ul. Powązkowskiej przed skrzyżowaniem z Trasą AK. Natomiast od 9 do 15 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. J. Słowackiego przed skrzyżowaniem z Trasą.

Remont Trasy AK, najbardziej ruchliwej arterii w stolicy, jest inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po jego zakończeniu trasa ma mieć parametry drogi ekspresowej.

Gotowy i udostępniony do ruchu jest odcinek od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Prace mają się zakończyć do października 2015 r.; będą kosztować 796,3 mln zł. (PAP)

bEhhYlfx

stav/ bos/ jra/

bEhhYlfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)