Notowania

warszawa
08.06.2010 21:41

Warszawa: Przecieka Wał Zawadowski

Wał Zawadowski na Wiśle w Warszawie przecieka na odcinku jednego kilometra - poinformował we wtorek wieczorem PAP Artur Laudy z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wał Zawadowski na Wiśle w Warszawie przecieka na odcinku jednego kilometra - poinformował we wtorek wieczorem PAP Artur Laudy z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej. *

"Wał przecieka na odcinku pomiędzy ulicą Korzenną a Spiralną. Będziemy go wzmacniać workami z piaskiem, by nie dopuścić do przerwania. Do dyspozycji mamy samochody ciężarowe. W pracach uczestniczyć będą strażacy, wojsko i więźniowie. Na obecną chwilę nie ma decyzji o ewakuacji" - powiedział Laudy.

Poziom wody w Wiśle w Warszawie cały czas się podnosi. O godz. 20 wynosił 744 cm, przekraczając stan alarmowy. W ciągu doby woda w rzece przybrała blisko jeden metr. Na terenie miasta obowiązuje zakaz wchodzenia na wały przeciwpowodziowe.

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, fala kulminacyjna ma dotrzeć do stolicy w nocy z wtorku na środę, ok. godz. 2, ale nie powinna przekroczyć 770 cm. To o 10 cm mniej niż podczas powodzi majowej. (PAP)

pro/ wkr/ bk/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz