Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Utrudnienia w ruchu podczas weekendu

0
Podziel się

Mieszkańcy Warszawy podczas najbliższego weekendu muszą liczyć się z dużymi
utrudnieniami w ruchu w centrum miasta. Największe wystąpią 11 listopada, kiedy z okazji Święta
Niepodległości odbędzie się kilkanaście uroczystości, zgromadzeń i imprez masowych.

bEqtgRFh

Mieszkańcy Warszawy podczas najbliższego weekendu muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu w centrum miasta. Największe wystąpią 11 listopada, kiedy z okazji Święta Niepodległości odbędzie się kilkanaście uroczystości, zgromadzeń i imprez masowych.

W sobotę ulicami miasta przejdzie marsz koalicji organizacji "Razem przeciwko Nacjonalizmowi" (w jej skład wchodzi m.in. OPZZ). Antyfaszyści spotykają się o się o godz. 13. przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego i przejdą ulicami: Królewska, Grzybowska, Żelazna, Nowolipie, Smocza, Nowolipki al. JP II, Dzielna, Karmelicka, Stawki, Andersa, Dawidowskiego do Dworca PKP Warszawa.

W okolicy pl. Piłsudskiego utrudnienia w ruchu wystąpią w niedzielę wieczorem. O godz. 17 na placu Garnizon Warszawski organizuje Capstrzyk Niepodległej. Ograniczone zostanie parkowanie, autobusy i tramwaje będą kursowały innymi trasami.

bEqtgRFj

Jak informuje stołeczny ratusz, wyłączone z ruchu i możliwości parkowania będą: ul. Królewska (pl.Małachowskiego - Krakowskie Przedmieście), pl. Piłsudskiego, ulice Tokarzewskiego-Karaszewicza, Focha, Moliera, Wierzbowa, pl. Teatralny. W tym rejonie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, a pozostawione auta zostaną usunięte na koszt właściciela - zaznaczono w komunikacie.

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 11.50 rozpocznie się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Organizacja ruchu będzie taka sama jak podczas uroczystości capstrzyku, z tym że ul. Królewska zostanie wyłączona z ruchu i parkowania już od ul. Marszałkowskiej.

O godz. 13.15, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, rozpocznie się marsz "Razem dla Niepodległej". Pochód ma się zakończyć ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.

Wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na trasie marszu (ulice: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie). Będzie obowiązywał zakaz parkowania, także na miejscach parkingowych, wzdłuż ulic przemarszu oraz ulic przylegających do trasy na długości do 100 m. Pozostawione samochody zostaną usunięte na koszt właściciela. Szczegóły: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/marsz-razem-dla-niepodleglej/

bEqtgRFp

Bieg Niepodległości odbędzie się na trasie: al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego - al. Niepodległości - nawrót na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości - ul. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II. Miasteczko startowe będzie na wysokości ul. Stawki.

Już od godz. 6 będzie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ul. M. Anielewicza do Ronda Zgrupowania AK "Radosław". Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 11-13. Ruch ulicami poprzecznymi zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, natomiast w rejonie mety po dekoracjach i demontażu barierek. Szczegóły: http://wosir.waw.pl/bieg-niepodleglosci

Z kolei Marsz Niepodległości rozpocznie się godz. 15 w rejonie ronda Dmowskiego i przejdzie ulicami: Marszałkowską - pl. Konstytucji - Waryńskiego - Puławską - Goworka - Spacerową - Belwederską - Al. Ujazdowskimi do pomnika Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Ruch samochodowy będzie wstrzymywany przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Przewidywana godzina dotarcia pochodu do pomnika Romana Dmowskiego to 16.30. Szczegóły: http://marszniepodleglosci.pl/

Uroczystości, bieg i marsze spowodują zmiany w komunikacji miejskiej - Szczegółowe informacje na stronie Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.waw.pl. (PAP)

bEqtgRFq

kno/ pz/

bEqtgRFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)