Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa: W CZD akcja "Poczytaj chorym dzieciom na święta"

0
Podziel się:

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zorganizowało akcję "Poczytaj chorym
dzieciom na święta". W środę i czwartek w godzinach popołudniowych oraz w okresie między Bożym
Narodzeniem i Nowym Rokiem chętni będą mogli poczytać dzieciom - pacjentom CZD.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zorganizowało akcję "Poczytaj chorym dzieciom na święta". W środę i czwartek w godzinach popołudniowych oraz w okresie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem chętni będą mogli poczytać dzieciom - pacjentom CZD.

Jak poinformowało CZD na swojej stronie internetowej, akcja odbędzie się w środę i czwartek (21 -22 grudnia) w godzinach popołudniowych od 15 do 17 oraz w okresie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Chętni będą mogli poczytać dzieciom, które z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami.

Warunkiem udziału w akcji są dobre chęci, dobre zdrowie - brak chorób zakaźnych i umiejętność czytania na głos! Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu: (22 815 1650) oraz drogą mailową: redakcja@czd.pl

W ramach akcji czytana będzie książka pt. "Bajkę dla" - książka, która uczy pomagać. Książka została wydana w rok po opuszczeniu CZD przez 6-letniego Tomka po przeszczepie wątroby. Chłopiec trafił do CZD w sierpniu 2010 r. po zatruciu muchomorem sromotnikowym. Media relacjonowały zmagania o ratowanie życia chłopca.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy CZD Paweł Trzciński, po apelu o pisanie bajek dla chłopca, który był w śpiączce, pojawiła się lawina utworów pisanych przez kilkuletnie dzieci, rodziców i dziadkowów, byłych pacjentów CZD, górników i strażaków. Spośród tysiąca prac pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 przy IPCZD wybrali kilkadziesiąt.

Książka to zbiór 24 utworów: wierszy, bajek i opowiadań, które powstały z potrzeby serca i mają umilać często traumatyczny, pobyt w szpitalu. Historie są krótkie, często zabawne, mają charakter dydaktyczny i terapeutyczny.

"Dodatkową wartością tej książki jest szansa na pokazanie dziecku, że pomaganie innym może mieć różne formy: można pomagać poprzez pisanie bajek albo kupno książki, z której dochód zasili konto zadłużonego szpitala. Można też pomagać, czytając bajki tym, którzy na samodzielne czytanie nie mają siły" - wyjaśnił Trzciński.

Cały dochód ze sprzedaży książki Wydawnictwo Olesiejuk przekaże na rzecz Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".(PAP)

bpi/ malk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)