Notowania

samochód
10.07.2009 18:27

Warszawa: W nocy samochody pojadą ul. Powstańców Śląskich

O północy, z piątku na sobotę, otwarta zostanie dla samochodów poszerzona ul. Powstańców Śląskich w Warszawie - podał Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID).

Podziel się
Dodaj komentarz

O północy, z piątku na sobotę, otwarta zostanie dla samochodów poszerzona ul. Powstańców Śląskich w Warszawie - podał Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID).

Nie przewidujemy zmiany tego terminu. Po wznowieniu ruchu prowadzone będą tylko prace wykończeniowe, które zgodnie z harmonogramem mogą potrwać do końca sierpnia - powiedziała PAP w piątek Małgorzata Gajewska ze ZMID.

W trakcie przebudowy tej ulicy, głównej arterii dzielnicy Bemowo, poszerzony został ok. 220-metrowy odcinek jezdni w okolicach ul. Szczotkarskiej, co od lat uniemożliwiali właściciele pobliskiej posesji. Poszerzenie ulicy umożliwiła specustawa drogowa, na podstawie której ZMID uzyskał prawo do spornego gruntu.

Prace przy budowie brakującego fragmentu jezdni ruszyły 14 maja. Od 3 lipca zamknięty dla samochodów został odcinek od ul. Sterniczej do ul. Połczyńskiej. W trakcie prac powstały dwa pełne pasy ruchu jezdni zachodniej (w kierunku ul. Połczyńskiej), odwodnienie, chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Posadzone zostaną też drzewa i krzewy.

Przebudowa ul. Powstańców Śląskich od blisko 20 lat była blokowana przez mieszkającą przy tej ulicy rodzinę. Ich dom stoi u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczotkarskiej. Z jego powodu jezdnia w tym miejscu była niebezpiecznie zwężona. Aby przedostać się w stronę skrzyżowania z ul. Połczyńską, kierowcy musieli dotąd wjeżdżać na tory tramwajowe, przez co często tworzyły się w tym miejscu korki. (PAP)

mca/ itm/ gma/

Tagi: samochód, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz