Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Widowisko plenerowe "Wielki Hetman Filmu Polskiego - Jerzy Hoffman"

0
Podziel się

Widowisko plenerowe "Wielki Hetman Filmu Polskiego - Jerzy Hoffman", które
odbędzie się w sobotę na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie to jeden z głównych elementów 6.
Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl w Warszawie.

bEgpxbxN

Widowisko plenerowe "Wielki Hetman Filmu Polskiego - Jerzy Hoffman", które odbędzie się w sobotę na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie to jeden z głównych elementów 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl w Warszawie.

Festiwal rozpocznie się już w piątek i potrwa w Wilanowie trzy dni.

Plenerowa impreza "Wielki Hetman Filmu Polskiego - Jerzy Hoffman", czyli benefis tego reżysera, będzie odniesieniem do całokształtu pracy twórczej Hoffmana. Poprzedzi premierę jego najnowszego filmu, "1920 Bitwy Warszawskiej", która trafi do polskich kin 30 września. Wstęp dla publiczności pragnącej obejrzeć organizowane w sobotę wieczorem widowisko będzie możliwy od godz. 21. - wyjaśniła PAP w czwartek koordynatorka festiwalu Cinemagic.pl, Kornelia Radzikowska.

bEgpxbxP

Jak poinformowała, wśród zaproszonych na imprezę gości są znani aktorzy, którzy na przestrzeni lat współpracowali z Hoffmanem. To m.in.: Daniel Olbrychski i Małgorzata Braunek - czyli Kmicic i Oleńka z "Potopu", Magdalena Zawadzka - czyli "Hajduczek" z "Pana Wołodyjowskiego", a także Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski, Aleksander Domogarow, Krzysztof Kowalewski, Wiktor Zborowski i Andrzej Seweryn - czyli Skrzetuski, Wołodyjowski, Bohun, Zagłoba, Podbipięta i Jeremi Wiśniowiecki z "Ogniem i mieczem". Zaproszeni zostali również Natasza Urbańska i Borys Szyc, odtwórcy głównych ról w zrealizowanej w technologii 3D "1920 Bitwie Warszawskiej".

Jednym z elementów tegorocznej edycji Cinemagic.pl będzie także wystawa poświęcona wybitnej kostiumografce Magdalenie Tesławskiej (1945-2011), która pracowała przy filmach najbardziej znanych polskich twórców, m.in. Jerzego Hoffmana, Jerzego Kawalerowicza, Agnieszki Holland, Andrzeja Żuławskiego. Tesławska "projektowała również kostiumy teatralne i operowe w Polsce i Waszyngtonie - ubierała Placido Domingo, Sophie Marceau i inne światowe gwiazdy" - przypomnieli organizatorzy festiwalu. Wystawa, w Galerii Północnej Pałacu w Wilanowie, będzie dostępna dla publiczności od soboty do 30 września.

W niedzielę, czyli ostatniego dnia festiwalu, w kościele Św. Anny w Wilanowie odbędzie się koncert Chóru Daniłowskiego Monastyra. W programie znajdą się m.in. pieśni starocerkiewne.

Elementem festiwalu będą również pokazy filmów - w ramach festiwalowego Kina Nocnego, które będzie funkcjonować na Plaży Miejskiej Wilanów.

bEgpxbxV

Szczegółowe informacje o programie festiwalu będą dostępne na stronie internetowej www.cinemagic.pl. Organizatorem imprezy jest Studio N-Art z Warszawy.(PAP)

jp/ ls/

bEgpxbyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)