Notowania

wiadomości
28.01.2014 19:46

Warszawa: Wyciek gazu na terenie budowy II linii metra

# dochodzą informacje o zakładaniu zabezpieczeń tymczasowych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą informacje o zakładaniu zabezpieczeń tymczasowych #

28.01. Warszawa (PAP) - Na terenie budowy II linii metra w centrum Warszawy doszło we wtorek do rozszczelnienia gazowej rury przesyłowej; wieczorem pracownicy pogotowia gazowego zlokalizowali miejsce wycieku i rozpoczęli zakładanie tymczasowego zabezpieczenia.

Do awarii instalacji gazowej doszło przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W pobliżu domu handlowego Sezam i McDonald'a wyczuwalny był zapach gazu. Straż pożarna zabezpieczyła cześć terenu pobliskiej budowy metra. Nie przeprowadzono ewakuacji, jednak - jak ustaliła PAP - właściciele zdecydowali o zamknięciu budynków.

"W tej chwili mamy informacje, że udało się zlokalizować miejsce wycieku. Dzisiaj ma być założone tymczasowe zabezpieczenie, a jutro wadliwa część ma zostać wymieniona" - powiedział PAP mł. kpt. Tomasz Stankowski z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Dodał, że prace na miejscu mogą potrwać do nocy.

Rzecznik prasowy konsorcjum AGP, które buduje II linię warszawskiego metra, Mateusz Witczyński zapewnił, że awaria "nie miała związku z prowadzonymi pracami". "Do wycieku doszło z instalacji, która częściowo przebiega pod obszarem ogrodzonym przez naszą budowę. Zapewniliśmy służbom niezbędny dostęp do tego terenu" - powiedział.

Witczyński nie poinformował, w jakim zakresie wyciek gazu może wpłynąć na pracę budowniczych metra. "Decyzję o tym, które roboty należy miejscowo przerwać podejmują na bieżąco służby" - powiedział. Dodał, że dopiero po usunięciu awarii będzie można stwierdzić w jakim zakresie utrudniła ona prace.(PAP)

stav/ gdyj/ pru/ abr/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz