Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: "L'Osservatore Romano" z uznaniem o grupie U2

0
Podziel się

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" chwali w najnowszym numerze
piątkowy koncert grupy U2 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Irlandzkiego zespołu słuchało 75
tysięcy ludzi.

bEhGpDGt

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" chwali w najnowszym numerze piątkowy koncert grupy U2 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Irlandzkiego zespołu słuchało 75 tysięcy ludzi.

W relacji z koncertu, który zamknął europejską część światowego tournee zespołu, gazeta podkreśla: "Z całą pewnością nie jest zwyczajem to, by gwiazda rocka podczas koncertu zachęcała zebranych na nim fanów do modlitwy. Tak uczynił w piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Bono, lider U2".

"Zuchy, niegdysiejsze chłopaki" - napisał watykański dziennik o grupie złożonej z dojrzałych już muzyków.

bEhGpDGv

"Pod koniec megaspektaklu - relacjonuje "L'Osservatore Romano" - intonując +Walk on+ piosenkarz poprosił 75 tysięcy ludzi, by modlili się za Aung San Suu Kyi, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla i przywódczynię birmańskiej opozycji, od lat przebywającą w areszcie domowym".

Dziennik z uznaniem odnotowuje, że nie była to "przypadkowa zachęta ze strony artysty, który nie lekceważy cytatów biblijnych i otwarty jest na odwołania do wiary".

W artykule podkreśla się, że "show" irlandzkiej grupy "pokazuje, że zaangażowanie na rzecz praw człowieka i przeciwko biedzie nie musi koniecznie popadać w polityczną poprawność".

"Pozytywne uczucia mogą być przekazywane z hałaśliwą siłą rocka, który nie powinien być konieczne uznawany za coś złego (...)" jak twierdzą niektórzy - ocenia watykańska gazeta.

bEhGpDGB

Następnie przypomina troskę zespołu, a zwłaszcza Bono, o kwestie humanitarne, między innymi jego zabiegi o redukcję zadłużenia biednych państw świata.

Artykuł podkreśla, że słynny utwór "Sunday Bloody Sunday" stał się "pieśnią tych, którzy walczą z wszelkimi formami politycznego i ekonomicznego ucisku".

Ten wielki zapał na pewno spodobałoby się Johnowi Lennonowi, "prekursorowi zaangażowanych gwiazd rocka", który dzisiaj skończyłby 70 lat - pisze "L'Osservatore Romano".

Sylwia Wysocka (PAP)

bEhGpDGC

sw/ fit/ ro/

bEhGpDGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)