Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Watykan ostro o premierze Zapatero

0
Podziel się:

Nowa ustawa aborcyjna w Hiszpanii jest "całkowicie, absolutnie bezmyślna i
odpowiada mentalności (premiera) Zapatero" - tak o przepisach obowiązujących od 5 lipca
wypowiedział się przewodniczący Papieskiej Akademii Życia ksiądz Ignacio Carrasco De Paula.

Nowa ustawa aborcyjna w Hiszpanii jest "całkowicie, absolutnie bezmyślna i odpowiada mentalności (premiera) Zapatero" - tak o przepisach obowiązujących od 5 lipca wypowiedział się przewodniczący Papieskiej Akademii Życia ksiądz Ignacio Carrasco De Paula.

Hiszpański dostojnik, należący do Opus Dei, w wywiadzie dla włoskiego pisma katolickiego "Il Consulente Re" wyraził opinię, że szef rządu w Madrycie ma "obsesję na punkcie praw".

"Wszystko to, co przedstawia się mu jako prawo, on promuje, ale jest niezdolny do tego, by zrozumieć, czym jest prawo" - dodał mianowany niedawno szef Papieskiej Akademii Życia

Ustawa w nowej wersji zezwala 16- i 17-latkom na przerywanie ciąży bez zgody rodziców, chociaż zawiera wymóg ich poinformowania.

Za liberalizacją ustawy opowiedzieli się rządzący socjaliści (PSOE) oraz kilka partii lewicowych i regionalnych. Przeciw głosowali głównie konserwatyści. Opozycja zaskarżyła nowe przepisy do Trybunału Konstytucyjnego.

Nowelizując ustawę w sprawie aborcji, Hiszpania dostosowała swe ustawodawstwo w tym względzie do obowiązującego w większości krajów Unii Europejskiej.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)