Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Papież bardzo zasmucony skandalem pedofilii w Belgii

0
Podziel się

Benedykt XVI śledzi z uwagą rozwój wydarzeń wokół skandalu pedofilii w
Kościele w Belgii i jest "bardzo zasmucony" jego skalą - oświadczył w poniedziałek rzecznik
Watykanu ksiądz Federico Lombardi w wywiadzie dla belgijskiej telewizji.

bEioRBnV

Benedykt XVI śledzi z uwagą rozwój wydarzeń wokół skandalu pedofilii w Kościele w Belgii i jest "bardzo zasmucony" jego skalą - oświadczył w poniedziałek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi w wywiadzie dla belgijskiej telewizji.

To reakcja Watykanu na opublikowany niedawno raport niezależnej komisji z Belgii, badającej przypadki pedofilii i innych nadużyć, w którym jest mowa o 475 skargach z powodu molestowania seksualnego i 13 samobójstwach wśród ofiar księży-pedofilów.

W wywiadzie dla telewizji RTL, przytoczonym przez włoską agencję Ansa, ksiądz Lombardi podkreślił, że papież wielokrotnie mówił już o tej sprawie, "ponawiając słowa potępienia dla popełnionych przestępstw i zachęcając Kościół do tego, by poczynił wszystkie niezbędne kroki, aby nic podobnie strasznego nie wydarzyło się w przyszłości".

bEioRBnX

Watykański rzecznik dodał, że nic mu nie wiadomo o ewentualnym planowanym spotkaniu papieża z biskupami belgijskimi. Nie wykluczył zarazem, że będą utrzymywane dalsze kontakty z tamtejszym episkopatem, aby pomóc Kościołowi belgijskiemu w rozwiązaniu tego problemu.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ awl/ mc/

bEioRBoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)