Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Papież: kto goni za nicością, sam staje się nicością

0
Podziel się

Podczas mszy dla katechetów z całego świata w niedzielę w Watykanie papież
Franciszek przestrzegał przed pokusą spoczęcia na laurach, wygodnictwa i pogoni za dobrobytem. "Kto
goni za nicością, sam staje się nicością"- powiedział papież.

bErQOeER

Podczas mszy dla katechetów z całego świata w niedzielę w Watykanie papież Franciszek przestrzegał przed pokusą spoczęcia na laurach, wygodnictwa i pogoni za dobrobytem. "Kto goni za nicością, sam staje się nicością"- powiedział papież.

W homilii w czasie mszy na placu Świętego Piotra z udziałem ponad 100 tysięcy osób Franciszek mówił: "Jeśli rzeczy, pieniądze, światowość stają się centrum życia, to one biorą nas w posiadanie, a my tracimy naszą ludzką tożsamość".

Papież pytał: "Dlaczego ludzie, może również i my, popadają w niebezpieczeństwo zamknięcia się w sobie, pokładania zaufania w rzeczach, które w końcu kradną nam twarz, nasze ludzkie oblicze?".

bErQOeET

"To wszystko dzieje się wtedy, gdy tracimy pamięć o Bogu. Gdy brakuje pamięci o Bogu, wszystko spłaszcza się do +ja+, do mojego dobrobytu. Życie, świat, inni tracą wartość, nic już nie znaczą; wszystko sprowadza się do jednego wymiaru: posiadania" - oświadczył Franciszek.

Papież przypomniał: "Jesteśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo, a nie na obraz i podobieństwo rzeczy bądź bożków".

Podkreślił, że katecheci muszą być osobami cierpliwymi i wytrwałymi, łagodnymi, zdolnymi do zrozumienia i miłosierdzia.

Podczas mszy papież wymienił serdeczny uścisk z syryjskim prawosławnym patriarchą Antiochii Janem X, bratem jednego z dwóch biskupów, porwanych w kwietniu w prowincji Aleppo na północy Syrii.

bErQOeEZ

Na zakończenie mszy Franciszek pozdrawiając Jana X podkreślił: "Jego obecność zachęca nas do tego, by jeszcze raz modlić się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie". (PAP)

sw/ ksaj/

bErQOeFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)