Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Papież przyjął prezydenta Wiktora Juszczenkę

0
Podziel się

Benedykt XVI przyjął w poniedziałek na audiencji
prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę, z którym - jak wynika z
komunikatu Watykanu - rozmawiał między innymi o konieczności
znalezienia "sprawiedliwych rozwiązań" w kontaktach między
państwem i Kościołem.

bEhKfout

Benedykt XVI przyjął w poniedziałek na audiencji prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę, z którym - jak wynika z komunikatu Watykanu - rozmawiał między innymi o konieczności znalezienia "sprawiedliwych rozwiązań" w kontaktach między państwem i Kościołem.

Watykańskie biuro prasowe poinformowało po 20-minutowej audiencji oraz rozmowie Juszczenki z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominikiem Mambertim, że ich tematem była sytuacja międzynarodowa.

"Na szczeblu dwustronnym stwierdzono z zadowoleniem fakt dobrych stosunków między Ukrainą i Stolicą Apostolską, jak również perspektywy pogłębienia współpracy na płaszczyźnie kulturalnej i społecznej" - podał Watykan. W oświadczeniu mowa jest także o woli "znalezienia sprawiedliwych rozwiązań kwestii otwartych pomiędzy państwem i Kościołem".

bEhKfouv

"Zwrócono również uwagę na wkład, jaki Kościół katolicki wnosi w krzewienie wartości chrześcijańskich oraz znaczenie dialogu między chrześcijanami w celu ich jedności, przy poszanowaniu wszystkich i w celu pokojowego współistnienia" - ogłosiło watykańskie biuro prasowe.

W czasie audiencji, w której uczestniczył także p.o ministra spraw zagranicznych Wołodymyr Chandohij, prezydent Juszczenko podarował Benedyktowi XVI jego marmurowe popiersie. Ma ono, jak podała agencja Ansa, trafić do Muzeów Watykańskich.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ kar/

bEhKfouW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)