Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wciąż brak zgody na większe długi USA

0
Podziel się:

Prezydent Barack Obama ma duże problemy, by przekonać Kongres do tego, że trzeba podnieść limit zadłużenia w USA. Bez takiej decyzji kraj może stać się niewypłacalny.

Wciąż brak zgody na większe długi USA
(ec.europa.eu)

Przewodniczący Izby Reprezentantów, republikanin John Boehner oświadczył, że szersze, długofalowe porozumienie z Białym Domem w sprawie podniesienia pułapu długu publicznego jest mało prawdopodobne.

_ - Mimo podejmowanych w dobrej wierze wysiłków zmierzających do znalezienia wspólnej płaszczyzny rozmów, Biały Dom nie chce dążyć do szerszego porozumienia o redukcji zadłużenia bez podwyżek podatków. Uważam, że w tej sytuacji najlepszym podejściem byłoby skupienie się na mniejszych rozwiązaniach _ - powiedział Boehner.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t148787.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;chce;wyzszych;podatkow;dla;bogatych,59,0,863035.html) Obama chce wyższych podatków dla bogatych
Boehner jest głównym rozmówcą prezydenta Obamy w dyskusjach Biały Dom - Kongres na temat redukcji deficytu budżetowego i równoczesnego podniesienia pułapu dopuszczalnego długu publicznego. Bez porozumienia w tej ostatniej sprawie dalsze finansowanie działalności rządu federalnego po 2 sierpnia będzie niemożliwe.

Boehner i Obama rozmawiali wczoraj telefonicznie. Obama zaprosił też do Białego Domu przywódców Kongresu, aby kontynuować pilne rozmowy w sprawie budżetu i długu publicznego. Republikanie nie chcą się zgodzić na forsowane przez administrację Obamy podniesienie pułapu dopuszczalnego długu publicznego i podwyżki podatków bez radykalnych cięć w wydatkach, na co z kolei nie chce się zgodzić Obama i Demokraci.

Biały Dom chce zredukować dług publiczny w ciągu dziesięciu lat o cztery biliony dolarów. Zadłużenie budżetu federalnego osiągnęło w połowie maja maksymalny, dozwolony przez Kongres, pułap 14,3 biliona dolarów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t148787.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;zwieksza;presje;musi;obnizyc;deficyt,56,0,866616.html) Obama zwiększa presję. Musi obniżyć deficyt Jeśli Kongres nie udzieli rządowi pełnomocnictw do dalszego zaciągania pożyczek, grozi mu niewypłacalność.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t85566.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ameryka;na;nowo;ma;stac;sie;producentem,254,0,860670.html) Ameryka na nowo ma stać się producentem Taką deklarację złożył prezydent Barack Obama, który chce, aby Stany Zjednoczone stały się z powrotem krajem, który produkuje, konstruuje i wnosi do produkcji więcej innowacji niż reszta świata.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)