Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

We Włoszech słabnie fala nowej grypy

0
Podziel się

Według ostatnich danych zachorowało ponad 2,3 miliona Włochów.

We Włoszech słabnie fala nowej grypy
(FaceMePLS/CC/Flickr)
bDBsKPWt

_ Wielka fala _ zachorowań na nową grypę we Włoszech prawdopodobnie słabnie - ogłosił wiceminister zdrowia Ferruccio Fazio, odpowiedzialny za informowanie opinii publicznej o przebiegu epidemii. Podkreślił zarazem, że nie należy obniżać czujności.

Nie można dopuścić do tego, aby _ ewentualnie cięższe mutacje wirusa _ doprowadziły do nowego wzrostu liczby chorych - powiedział Fazio.

Wiceszef resortu poinformował, że do tej pory zachorowało _ kilka milionów _ osób we Włoszech. Dokładnej liczby nie podał. Według danych sprzed kilku dni wynosiła ona ponad 2,3 miliona.

bDBsKPWv

Istnieje jednocześnie możliwość nowego szczytu zachorowań - ostrzegł Fazio, przypominając, że _ grypa rozwija się w sposób ogniskowy, to znaczy region po regionie _.

Według ministerstwa do tej pory we Włoszech zaszczepiono przeciwko nowej grypie ponad 330 tysięcy osób. Planuje się zaś zaszczepić prawie 40 procent populacji.
- _ Ogólnokrajowy szczyt zachorowań można porównać do serii szczytów lokalnych i nie należy tego zjawiska traktować jako tsunami, ale jako serię małych fal, zalewających kraj _- stwierdził wiceminister zdrowia.

Więźniowie z zakładu karnego Buoncammino na Sardynii odmówili zaszczepienia się przeciwko wirusowi A/H1N1 - poinformowało w środę stowarzyszenie obrony praw osób uwięzionych (ASDR).

Wielu przebywających tam więźniów to narkomani, nosiciele wirusa HIV, a także chorzy na zapalenie wątroby. Wszyscy zatem - podkreślono - należą do grup ryzyka, szczególnie narażonych na ciężkie powikłania. Mimo to, po miesiącach namawiania ich na szczepionkę, większość z nich odmówiło jej przyjęcia.

bDBsKPWB
bDBsKPWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)