Notowania

We Włoszech słabnie fala nowej grypy

Według ostatnich danych zachorowało ponad 2,3 miliona Włochów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FaceMePLS/CC/Flickr)

_ Wielka fala _ zachorowań na nową grypę we Włoszech prawdopodobnie słabnie - ogłosił wiceminister zdrowia Ferruccio Fazio, odpowiedzialny za informowanie opinii publicznej o przebiegu epidemii. Podkreślił zarazem, że nie należy obniżać czujności.

Nie można dopuścić do tego, aby _ ewentualnie cięższe mutacje wirusa _ doprowadziły do nowego wzrostu liczby chorych - powiedział Fazio.

Wiceszef resortu poinformował, że do tej pory zachorowało _ kilka milionów _ osób we Włoszech. Dokładnej liczby nie podał. Według danych sprzed kilku dni wynosiła ona ponad 2,3 miliona.

Istnieje jednocześnie możliwość nowego szczytu zachorowań - ostrzegł Fazio, przypominając, że _ grypa rozwija się w sposób ogniskowy, to znaczy region po regionie _.

Według ministerstwa do tej pory we Włoszech zaszczepiono przeciwko nowej grypie ponad 330 tysięcy osób. Planuje się zaś zaszczepić prawie 40 procent populacji.
- _ Ogólnokrajowy szczyt zachorowań można porównać do serii szczytów lokalnych i nie należy tego zjawiska traktować jako tsunami, ale jako serię małych fal, zalewających kraj _- stwierdził wiceminister zdrowia.

Więźniowie z zakładu karnego Buoncammino na Sardynii odmówili zaszczepienia się przeciwko wirusowi A/H1N1 - poinformowało w środę stowarzyszenie obrony praw osób uwięzionych (ASDR).

Wielu przebywających tam więźniów to narkomani, nosiciele wirusa HIV, a także chorzy na zapalenie wątroby. Wszyscy zatem - podkreślono - należą do grup ryzyka, szczególnie narażonych na ciężkie powikłania. Mimo to, po miesiącach namawiania ich na szczepionkę, większość z nich odmówiło jej przyjęcia.

* [ Już 680 przypadków A(H1N1) w Polsce ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/juz;680;przypadkow;ah1n1;w;polsce,225,0,560353.html )
* [ WHO: To może być początek końca pandemii A/H1N1 ]( http://news.money.pl/artykul/who;to;moze;byc;poczatek;konca;pandemii;a;h1n1,235,0,559851.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: świńska grypa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz