Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We Wrocławiu XII mistrzostwa Polski w ratownictwie medycznym

0
Podziel się

We Wrocławiu w środę rozpoczęły się XII otwarte mistrzostwa Polski w
ratownictwie medycznym. "Pierwszy raz w historii turnieju drużyny będą rywalizowały na dachu
wieżowca i to od razu na Sky Tower" - powiedział PAP w środę komandor zawodów Zbigniew Dragan.

bErJArKd

We Wrocławiu w środę rozpoczęły się XII otwarte mistrzostwa Polski w ratownictwie medycznym. "Pierwszy raz w historii turnieju drużyny będą rywalizowały na dachu wieżowca i to od razu na Sky Tower" - powiedział PAP w środę komandor zawodów Zbigniew Dragan.

Mistrzostwa rozpoczęły się od specjalistycznych wykładów i szkoleń, ale już wczesnym wieczorem w pobliżu wrocławskiego Rynku rozpocznie się prawdziwa rywalizacja w tej trudnej dziedzinie medycyny.

Startuje 45 ekip z całej Polski i dwie drużyny z Ukrainy. Zawody potrwają do piątku. Zaplanowano różnorodne konkurencje m.in. pomoc medyczna w terenie, na dachu najwyższego wieżowca Sky Tower, na stadionie miejskim, gdzie zadaniem będzie ratowanie poszkodowanych podczas imprezy masowej oraz przy Hali Stulecia.

bErJArKf

"Widzowie nam nie przeszkadzają. To nawet lepiej, gdy są chętni do obejrzenia akcji ratowniczej, bo mogą w ten sposób sami się czegoś nauczyć" - dodał Dragan.

Organizatorem zawodów jest wrocławska stacja pogotowia ratunkowego. Uczestniczące w zawodach zespoły zostały wyłonione w pięciu regionalnych mistrzostwach rozegranych w całym kraju, zatem jest to prawdziwa czołówka ekip, specjalizujących się w ratownictwie medycznym.

W Polsce jest kilkaset zespołów zajmujących się na co dzień tą dziedziną usług medycznych, a w regionalnych zawodach startuje po kilkadziesiąt ekip.

Pomysł na takie współzawodnictwo zrodził się po udziale polskich ratowników w mistrzostwach Czech. Mistrzostwa Polski organizowane były początkowo przez Stowarzyszenie Medycyna Praktyczna oraz Instytut Ratownictwa Medycznego w Krakowie, a następnie kontynuowane przez Stowarzyszenie Pracodawców Publicznych ZOZ.

bErJArKl

W Szczyrku organizowane są też cyklicznie zimowe mistrzostwa Polski w ratownictwie medycznym.(PAP)

ros/ bno/

bErJArKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)