Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

We wtorek ma być wybrany zarządca kompensacyjny Stoczni Gdynia

0
Podziel się:

We wtorek w Warszawie zostanie wybrany
Zarządca Kompensacyjny, który będzie odpowiedzialny za wycenę,
podział i sprzedaż majątku stoczni Gdynia - poinformowała PAP we
wtorek rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) Roma Sarzyńska-
Przeciechowska.

We wtorek w Warszawie zostanie wybrany Zarządca Kompensacyjny, który będzie odpowiedzialny za wycenę, podział i sprzedaż majątku stoczni Gdynia - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) Roma Sarzyńska- Przeciechowska.

Wybór zarządcy - osoby lub firmy nastąpi podczas Walnego Zgromadzenia Wierzycieli Stoczni Gdynia. Odbędzie się ono w Warszawie. Z kolei Zgromadzenie powoła Radę Wierzycieli, która wybierze zarządcę kompensacyjnego - wyjaśniła Sarzyńska- Przeciechowska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że nie wiadomo ilu wierzycieli będzie uczestniczyło w zgromadzeniu, nie wiadomo także jak długo to spotkanie potrwa.

Zgodnie z przepisami specustawy stoczniowej sprzedaż majątku stoczni Gdynia i Szczecin ma się odbyć w otwartym, nieograniczonym przetargu. Przepisy nie gwarantują produkcji statków w sprzedanych stoczniach. Zakładają, że sprzedaż majątku stoczni musi mieć charakter bezwarunkowy, a ogłoszenie o przetargu nie może zawierać ograniczeń, na rzecz których podmiotów aktywa stoczni mogą być sprzedawane.

Powstanie specjalnej ustawy jest związane z decyzją Komisji Europejskiej, która uznała, że pomoc udzielona stoczniom w Gdyni i Szczecinie jest nielegalna i dała polskiemu rządowi czas do czerwca 2009 roku na wyprzedaż ich majątku.

Na wtorek po południu zapowiedziane jest ponadto spotkanie związkowców ze Stoczni Gdynia z ministrem z Kancelarii Premiera Michałem Boni oraz ministrem skarbu Aleksandrem Gradem. Związkowcy ze stoczni w Szczecinie mają spotkać się z nimi w środę. (PAP)

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)