Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Węgry: Od bezdomnego do milionera

0
Podziel się:

Szczęśliwy los na loterii całkowicie odmienił życie pewnego bezdomnego
Węgra. W wywiadzie telewizyjnym Laszlo Andraschek opowiedział w poniedziałek, że dzięki rekordowej
wygranej ponad 600 mln forintów (2 mln euro) zapewnił dach nad głową sobie i dzieciom.

Szczęśliwy los na loterii całkowicie odmienił życie pewnego bezdomnego Węgra. W wywiadzie telewizyjnym Laszlo Andraschek opowiedział w poniedziałek, że dzięki rekordowej wygranej ponad 600 mln forintów (2 mln euro) zapewnił dach nad głową sobie i dzieciom.

"Modliłem się o trochę pieniędzy, ale nie aż o tyle" - mówił 55-letni mężczyzna, do niedawna bezdomny, w rozmowie z prywatną telewizją RTL Klub. "Chciałem jedynie mieć normalne życie, nic więcej" - dodał.

Andraschek opowiadał, że we wrześniu 2013 roku na kupon wydał w kolekturze na dworcu w Gyoer swoje ostatnie pieniądze; nie wiedział nawet, ile liczb należy wytypować. Następnego dnia okazało się, że los był szczęśliwy.

Od tego czasu kupił dom dla siebie i żony, a także osobne mieszkanie dla trojga dzieci; nie odmówił także pomocy innym członkom rodziny. Wśród wydatków luksusowych Węgier wymienił zakup telewizora z płaskim ekranem.

"Planuję jeszcze dwie rzeczy: odwiedzić brata, który mieszka w Kanadzie, i założyć fundację, która niosłaby pomoc alkoholikom" - powiedział.

Andraschek, który sam zmagał się z alkoholizmem, nie pije od pięciu lat. W tym miesiącu znaczną część wygranej przekazał na schronisko dla bezdomnych. (PAP)

ksaj/

15776068

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)