Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wenezuela: Co najmniej 13 zabitych w katastrofie samolotu

0
Podziel się

#
Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych; samolot spadł w rejonie stalowni
#

bEiQtmYB

# Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych; samolot spadł w rejonie stalowni #

13.09. Caracas (PAP/Reuters,AP,AFP,Media) - Wenezuelskie służby potwierdziły śmierć co najmniej 13 osób w wyniku katastrofy samolotu państwowych linii Conviasa, który rozbił się w poniedziałek na wschodzie kraju. Samolot odbywał rejs krajowy. Na pokładzie było około 50 ludzi.

Liczbę ofiar śmiertelnych podał szef służb pożarniczych pracujących na miejscu wypadku, cytowany przez agencję Reutera.

bEiQtmYD

Według danych ogłoszonych przez ministra transportu Francisco Garceza na pokładzie znajdowało się 47 osób. Minister dodał, że przyczyny wypadku nie są znane. Gubernator stanu Bolivar, Francisco Rangel Gomez oznajmił zaś, że w samolocie było 51 ludzi.

Według gubernatora co najmniej 23 osoby zostały przewiezione do szpitali; o podobnej liczbie - 22 ocalonych informowała wenezuelska obrona cywilna.

Samolot rozbił się niedaleko miasta Puerto Ordaz, w rejonie stalowni koncernu Sidor, leżącej nad rzeką Orinoko. Gubernator wyjaśnił, że samolot spadł na terenie na zewnątrz stalowni, gdzie składowane są niepotrzebne materiały, nie powodując tam ofiar ani zniszczenia instalacji.

Według portalu BBC News samolot leciał z miasta Ciudad Guayana do Porlamar na wyspie Margarita. Rozbił się około 10 km od lotniska, w pobliżu przedmieść Puerto Ordaz, około godz. 10 czasu lokalnego (16.30 czasu polskiego).(PAP)

bEiQtmYJ

awl/ mc/

7093669 arch.

bEiQtmZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)