Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 01:27

Wenezuela: Lekarze Chaveza zaprzeczają jakoby miał on tylko 2 lata życia

Osobiści lekarze prezydenta Wenezueli Hugona Chaveza zaprzeczyli w sobotę twierdzeniom jakoby cierpiał on na wyjątkowo agresywny rodzaj raka i miał przed sobą tylko 2 lata życia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osobiści lekarze prezydenta Wenezueli Hugona Chaveza zaprzeczyli w sobotę twierdzeniom jakoby cierpiał on na wyjątkowo agresywny rodzaj raka i miał przed sobą tylko 2 lata życia.

Z takim twierdzeniem wystąpił dr Salvador Navarette, który niedawno uciekł z Wenezueli motywując to obawą o własne życie.

Trzech lekarzy zajmujących się leczeniem Chaveza oświadczyło na transmitowanej przez telewizję konferencji prasowej w głównym szpitalu wojskowym w Caracas, że Navarette podał nieprawdziwe informacje i nie miał dostępu do dokumentacji medycznej prezydenta. Według nich, Navarette miał tylko przelotny kontakt z Chavezem 10 lat temu i nie był jego osobistym lekarzem ani nie cieszył się jego zaufaniem.

"Prezydent został zdiagnozowany i leczony od wczesnych stadiów (choroby). Obecny stan jego zdrowia jest zupełnie zadowalający a prognozy są doskonałe" - powiedział jeden z lekarzy, Fidel Ramirez.

Lekarze nie poinformowali jednak na jaki rodzaj raka cierpi wenezuelski prezydent.

W czwartek 57-letni Chavez powrócił z badań lekarskich na Kubie i oświadczył, że został wyleczony. Stwierdził, że jest na tyle zdrowy aby ubiegać się o ponowny wybór w 2012 r. i pozostawać na stanowisku prezydenta przez kolejną sześcioletnią kadencję.

Navarette powiedział w wywiadzie udzielonym w ub. poniedziałek meksykańskiemu magazynowi "Milenio", że uzyskał informację od członków rodziny Chaveza, iż prezydent cierpi na raka miednicy (sarkomę) a leczenie objęte jest ścisłą tajemnicą.

Po opublikowaniu wywiadu, Navarette ujawnił, że policja przeszukała jego gabinet badając przechowywaną dokumentację pacjentów i zawartość dysków w jego komputerach.

Cztery miesiące temu Chavez poddał się na Kubie operacji chirurgicznej a później przeszedł cztery cykle chemioterapii.

Zdaniem niezależnych lekarzy, dopiero po dwóch latach od operacji można stwierdzić czy pacjent został wyleczony z choroby nowotworowej. (PAP)

jm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz