Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wenezuela: Połowa kraju bez prądu, prezydent: to sobotaż opozycji

0
Podziel się

Połowa Wenezueli pozbawiona była we wtorek prądu. Prezydent kraju jest
przekonany, że to efekt sabotażu. "Wszystko wskazuje na to, że skrajna prawica próbuje dokonać
energetycznego puczu" - napisał Nicolas Maduro na Twitterze.

bErmIvkR

Połowa Wenezueli pozbawiona była we wtorek prądu. Prezydent kraju jest przekonany, że to efekt sabotażu. "Wszystko wskazuje na to, że skrajna prawica próbuje dokonać energetycznego puczu" - napisał Nicolas Maduro na Twitterze.

Sabotażu nie wyklucza także minister spraw wewnętrznych Miguel Rodriguez Torres.

Jak poinformował dziennik "El Universal", we wtorek około południa (czasu miejscowego) prądu nie było w co najmniej 14 z 23 stanów, jak i w znacznej części Caracas i stołecznej aglomeracji.

bErmIvkT

Minister ds. energii elektrycznej Jesse Chacon powiedział, że przyczyną są problemy na linii przesyłowej między miastem Guayana a zachodnią częścią Wenezueli. Elektrownia wodna w pobliżu w pobliżu Guayany pokrywa ponad 80 procent zapotrzebowania kraju na energię elektryczną.

Chacon zapewnił, że zasilanie będzie stopniowe przywracane.

Lider wenezuelskiej opozycji Henrique Capriles Radonski uważa, że to władze są odpowiedzialne za problemy energetyczne. "Nasz naród cierpi z powodu nieudolności rządu, który nie chce inwestować w modernizację przestarzałej sieci energetycznej" - napisał na Twitterze Capriles Radonski, który jest gubernatorem stanu Miranda, także pozbawionego prądu. (PAP)

bErmIvkZ

14506707

bErmIvlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)