Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiceprezes, członek zarządu i dwaj pracownicy Ery zatrzymani przez CBŚ

0
Podziel się:

#
Dochodzą informacje o postawieniu zarzutów
#

# Dochodzą informacje o postawieniu zarzutów #

23.04. Warszawa (PAP) - Wiceprezesa sieci Era, jednego z członków zarządu i dwóch pracowników zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Członkowie kierownictwa firmy usłyszeli już zarzuty.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska, obaj mężczyźni z kierownictwa telefonii usłyszeli zarzuty dotyczące działania na szkodę spółki, sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Zgodnie z decyzją sądu mężczyźni będą mogli opuścić areszt, jeśli wpłacą kaucję w wysokości 500 tys. zł.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski nie chciał ujawnić szczegółów sprawy, powiedział jedynie, że funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem prowadzonym od sześciu miesięcy pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej.

"Chodzi o dwie osoby z kierownictwa i dwóch pracowników jednego z operatorów telefonii komórkowej" - powiedział Sokołowski.

Jak dodał, zatrzymani mają być zamieszani m.in. w poświadczanie nieprawdy, oszustwa i nieprawidłowości przy wystawianiu faktur i wyłudzanie podatku. Do zatrzymań doszło w środę rano.

Według TVN24 wśród zatrzymanych są Klaus T. - odpowiedzialny w Erze za marketing - i Tomasz H. - odpowiedzialny za administrację.(PAP)

pru/ js/ pz/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)