Notowania

niemcy
12.05.2011 09:56

Wiceszefowa PE rezygnuje przez plagiat

Eurodeputowana niemieckiej partii FDP Silvana Koch-Mehrin rezygnuje po zarzutach wobec jej pracy doktorskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Eurodeputowana niemieckiej partii FDP, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Silvana Koch-Mehrin oświadczyła, że rezygnuje z funkcji w swym ugrupowaniu oraz w PE w związku z zarzutami o plagiat w jej pracy doktorskiej.

To drugi w ciągu kilku ostatnich miesięcy przypadek rezygnacji niemieckiego polityka po zarzutach o plagiat w doktoracie. W marcu afera plagiatowa pogrążyła karierę ówczesnego ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga.

_ - Z natychmiastowym skutkiem ustępuję z funkcji wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, by pełniąc ważną funkcję nie dawać okazji do ataków na jedyną instytucję Unii Europejskiej z demokratyczną legitymacją _ - oświadczyła Koch-Mehrin. Pozostanie ona europosłanką.

Liberalna polityk wyraziła nadzieję, że jej rezygnacja z funkcji przewodniczącej grupy Partii Wolnych Demokratów w PE i z członkostwa w prezydium ugrupowania ułatwi _ nowy początek z nowym kierownictwem partii _, które zostanie wybrane w sobotę.

_ - Podejmując ten krok, chciałabym również zapobiec temu, by publiczna dyskusja obciążyła całą moją rodzinę _ - dodała Koch-Mehrin.

Oświadczyła również, że ma nadzieję na poufne i uczciwe wyjaśnienie zarzutów o plagiat. Zarzuty te sprawdza obecnie Uniwersytet w Heidelbergu, gdzie Koch-Mehrin uzyskała tytuł doktora w 2000 roku.

Niedawno dziennik _ Der Tagesspiegel _ podał, że uczelnia chce pozbawić liberalną polityk tytułu naukowego. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na przełomie maja i czerwca.

Praca doktorska Koch-Mehrin znalazła się pod lupą założycieli portalu internetowego _ VroniPlag-Wiki _, którzy po aferze z ministrem Guttenbergiem, postawili sobie za cel sprawdzenie doktoratów znanych w Niemczech osobistości. Ujawniono, że podobnie jak Guttenberg, także Koch-Mehrin miała wykorzystać w swym doktoracie teksty obcych autorów, nie podając źródła ich pochodzenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t133840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/naukowcy;kontra;minister;chodzi;o;plagiat,31,0,785695.html) Naukowcy kontra minister. Chodzi o plagiat 20 tys. naukowców, doktorantów i studentów wstydzi się za ministra obrony Niemiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t81097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;kopiuj;i;wklej;pograzyla;ministra,152,0,786328.html) Afera "kopiuj i wklej" pogrążyła ministra Minister obrony Niemiec zrezygnował po ujawnieniu plagiatu w pracy doktorskiej.
Tagi: niemcy, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz