Notowania

zmiany
03.12.2010 13:06

Więcej pociągów Kolei Mazowieckich, rozkład WKD prawie bez zmian

# W ostatnim akapicie zamiast "w dni wakacyjne będzie ich 10" powinno być: "w dni wakacyjne będzie ich 100" #

Podziel się
Dodaj komentarz

# W ostatnim akapicie zamiast "w dni wakacyjne będzie ich 10" powinno być: "w dni wakacyjne będzie ich 100" #

03.12. Warszawa (PAP) - 792 pociągi Kolei Mazowieckich na dobę zamiast 701, a także więcej połączeń przyspieszonych - takie zmiany wprowadzi przewoźnik w nowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 12 grudnia. Rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej prawie się nie zmieni.

Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej poświęconej zmianom w rozkładzie jazdy prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan, nowy rozkład przewoźnika został ułożony na podstawie badań przeprowadzonych przez organizację Zielone Mazowsze.

Przez trzy miesiące ankieterzy Zielonego Mazowsza liczyli wsiadających i wysiadających z pociągów pasażerów, poprosili część z nich o wypełnienie ankiet dotyczących jakości usług przewoźnika oraz sprawdzali, jakie bilety są najpopularniejsze. Jak wyjaśnił Radwan, ze względu na braki taborowe przewoźnik nie mógł spełnić wszystkich postulatów pasażerów dotyczących zmian w rozkładzie. "Tym niemniej właściwie na każdej trasie zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pociągów" - powiedział prezes.

Koleje Mazowieckie zwiększą w nowym rozkładzie liczbę pociągów uruchamianych w ciągu doby - zamiast 701 jak obecnie, ma być 792. Jak mówią przedstawiciele spółki, najwięcej pociągów przybędzie na trasie Tłuszcz-Wyszków. Więcej będzie też połączeń przyspieszonych - 21, a nie 14. Połączenia będą obsługiwane przez piętrowe wagony, które mają jeździć na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka czy Ciechanowa.

Radwan zapowiedział, że rozkład będzie jeszcze modyfikowany. Chodzi szczególnie o pociągi jeżdżące na trasach do Działdowa i Skierniewic, gdzie trwają remonty linii kolejowych. "Mogę tylko z góry przeprosić pasażerów za te utrudnienia, ale nie zależą one od nas, tylko od zarządcy infrastruktury" - powiedział Radwan.

Jak powiedział prezes WKD Grzegorz Dymecki, rozkład przewoźnika właściwie się nie zmieni. "Dla części pasażerów nie jest to dobra wiadomość, ponieważ tłok w godzinach szczytu niestety się nie zmniejszy" - powiedział. Wyjaśnił, że nie ma możliwości technicznych, by pociągi WKD mogły jeździć częściej niż obecnie. Dodał, że potrzeba do tego zmiany napięcia w sieci trakcyjnej do 3000 V (jest to planowane na 2013 r.) i całkowitej wymiany taboru.

W nowym rozkładzie WKD będzie uruchamiać dziennie 129 kursów, w dni wakacyjne będzie ich 100, a w świąteczne 76. (PAP)

her/ je/

Tagi: zmiany, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz