Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania: Alarm antyterrorystyczny przez e-papierosa

Antyterrorystyczny alarm, który spowodował wstrzymanie ruchu na brytyjskiej autostradzie M6 i zmobilizował policję do akcji na dużą skalę, został wywołany przez elektronicznego papierosa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Antyterrorystyczny alarm, który spowodował wstrzymanie ruchu na brytyjskiej autostradzie M6 w obu kierunkach i zmobilizował policję do akcji na dużą skalę, został wywołany przez elektronicznego papierosa - poinformowała policja w hrabstwie Staffordshire.

Jeden z pasażerów autokaru, jadącego z Preston w północno-zachodniej Anglii do Londynu zawiadomił policję, że z torby innego pasażera unoszą się opary. Policja nie zlekceważyła tego doniesienia i zareagowała błyskawicznie.

Kierowcy polecono, by zjechał na pobocze. Uzbrojeni policjanci wyprowadzili 48 pasażerów i zabronili im porozumiewać się między sobą. Rozbito namiot z przenośnym laboratorium do analiz chemicznych. Do akcji skierowano policyjne psy, wezwano śmigłowiec oraz żołnierzy wyspecjalizowanych w rozbrajaniu ładunków wybuchowych. Autokar gruntownie przeszukano.

Niewykluczone, że elektroniczny papieros był wadliwy, _ przegrzał się , bądź też ktoś nieumiejętnie się nim posługiwał. W autobusach obowiązuje zakaz palenia. - Biorąc pod uwagę, że doniesienie było wiarygodne, reakcja policji była proporcjonalna do skali zagrożenia _ - oświadczyła rzeczniczka policji w Staffordshire cytowana przez Sky TV.

Nikogo z pasażerów nie uznano za podejrzanego. Ruch na autostradzie przywrócono po kilku godzinach. Podczas rozpoczynającej się 27 lipca olimpiady w Londynie zapowiadane są bezprecedensowe środki bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Złamali szyfr i rozbili międzynarodowy gang Aby rozpracować gang, policjanci pracowali nad sprawą dwa i pół roku, a ważne serwery przechwycili aż w Hong Kongu.
Dają 60 tysięcy funtów. Za złapanie Polaka To nagroda jaką wyznaczyła brytyjska policja w sprawie głośnego morderstwa.
Tagi: terroryzm w wielkiej brytanii, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz