Notowania

wiadomości
22.07.2011 15:47

Wielkopolska: Jakubiak szefową wielkopolskich struktur PJN

Wiceprezes PJN Elżbieta Jakubiak została szefem zarządu wojewódzkiego partii w Wielkopolsce. "Biorę odpowiedzialność za stworzenie list wyborczych w okręgu poznańskim" - poinformowała w piątek podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wiceprezes PJN Elżbieta Jakubiak została szefem zarządu wojewódzkiego partii w Wielkopolsce. "Biorę odpowiedzialność za stworzenie list wyborczych w okręgu poznańskim" - poinformowała w piątek podczas konferencji prasowej w Poznaniu. *

W Poznaniu dotychczas struktury PJN tworzyli posłowie Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki. Obaj, po tym jak szefem PJN został Paweł Kowal, przeszli do Platformy Obywatelskiej.

"Przygotuję listę, która będzie konkurencyjna wobec propozycji PO i PiS, mam nadzieję, że dobra lista z dobrymi kandydatami przyniesie nam sukces" - powiedziała Jakubiak. Lista kandydatów z okręgu poznańskiego ma być gotowa do końca lipca.

Jakubiak potwierdziła, że PJN będzie prowadził kampanię wyborczą poprzez bezpośrednie spotkania z wyborcami i prezentacje konkretnych propozycji programowych.

"Nie będziemy brali udziału w kampaniach billboardowych promujących politycznych Barbie i Kenów - plastykowych polityków" - zadeklarowała Jakubiak.

Posłanka przedstawiła też pełnomocników PJN z innych okręgów wyborczych w Wielkopolsce. W Koninie za listy odpowiadać będzie anglistka z miejscowej Wyższej Szkoły Zawodowej Agnieszka Mirecka-Katulska, w Kaliszu szefową PJN została naukowiec i społecznik Iwona Michniewicz, a w Pile Grzegorz Piechowiak - przedsiębiorca i działacz społeczny.

PJN liczy, że w Wielkopolsce zdobędzie po jednym mandacie z każdego z czterech okręgów wyborczych.

Byli posłowie PJN z Poznania wystartują w wyborach z list PO. Tomczak będzie na 10. miejscu poznańskiej listy, a dla Libickiego, który chce wystartować w wyborach do Senatu, PO chce znaleźć odpowiedni okręg w Wielkopolsce. "Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższy wtorek" - powiedział PAP szef wielkopolskich struktur PO Rafał Grupiński.(PAP)

kpr/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz