Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkopolska: Remont torów na linii kolejowej Poznań-Szczecin

0
Podziel się:

Remont 22 km torów na linii kolejowej łączącej Poznań ze Szczecinem
rozpocznie się w piątek wieczorem - poinformował PAP Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK SA.
Remont nie utrudni jazdy pociągów, a po jego zakończeniu czas przejazdu będzie krótszy.

bEsvaRwB

Remont 22 km torów na linii kolejowej łączącej Poznań ze Szczecinem rozpocznie się w piątek wieczorem - poinformował PAP Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK SA. Remont nie utrudni jazdy pociągów, a po jego zakończeniu czas przejazdu będzie krótszy.

Koszt remontu to prawie 40 mln zł. Finansowanie pochodzi z budżetu państwa i środków własnych PKP Polskie Linie Kolejowe. Wykonawcą, w drodze przetargu, wybrana została firma PORR Polska.

"Zasadniczym celem remontu torów pomiędzy Rokietnicą a Pęckowem jest podwyższenie prędkości pociągów pasażerskich i poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego, zgodnie z europejskimi standardami" - powiedział PAP Wolny.

bEsvaRwD

Po zakończeniu prac pociągi pojadą na tej trasie szybciej, ich prędkość wzrośnie z dotychczasowych 90 km/godz. do 120 km/godz. Po wykonaniu wszystkich prac, o około 5 minut skróci się czas przejazdu pociągów z Poznania do Szamotuł (wielkopolskie).

Podczas remontu, który potrwa do 2 grudnia, wymienione będą między innymi podkłady, uzupełniony i wymieniony będzie tłuczeń pod torami, a także poprawiona geometria toru.

Dodatkowo na przejazdach kolejowo-drogowych, na remontowanych odcinkach torów wymieniona zostanie nawierzchnia. "Usprawni to ruch drogowy i zwiększy bezpieczeństwo na torach" - dodał Wolny.

Prace zostały zaplanowane tak, aby nie wpływały na obowiązujący rozkład jazdy i nie spowodują utrudnień w ruchu pociągów. (PAP)

bEsvaRwJ

kpr/ mki/

bEsvaRxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)