Notowania

wiadomości
15.02.2012 17:08

Wielkopolska: Specjalistyczny sprzęt usuwa śnieg z dróg i autostrad

133 samochody specjalistyczne przez cały dzień usuwają śnieg z wielkopolskich dróg krajowych i autostrad - poinformował w środę PAP dyżurny informacji drogowej GDDKiA oddział Poznań Łukasz Stępień.

Podziel się
Dodaj komentarz

*133 samochody specjalistyczne przez cały dzień usuwają śnieg z wielkopolskich dróg krajowych i autostrad - poinformował w środę PAP dyżurny informacji drogowej GDDKiA oddział Poznań Łukasz Stępień. *

Pokrywa śnieżna w wyniku środowych opadów miała w Wielkopolsce grubość nawet 15 cm. Po tym jak opady ustały największym problemem dla kierowców stał się silny wiatr nawiewający śnieg na drogi.

"Drogi krajowe w województwie są pokryte błotem pośniegowym, na niektórych odcinkach na drogę nawiewany jest śnieg z pól, co powoduje dodatkowe utrudnienia" - powiedział PAP Stępień.

Przez cały dzień na drogach województwa śnieg uprzątało 86 pługów, 24 pługosolarki i pługopiaskarki, oraz 23 solarki i piaskarki.

"Największym problem dla kierowców jest wiatr, który potrafi zepchnąć ciężarówkę do rowu. Przez tego typu zdarzenia okresowo nieprzejezdne były niektóre drogi krajowe, a na niektórych samochody po poślizgu powodowały utrudnienia w ruchu" - powiedział PAP dyżurny z GDDKiA w Poznaniu.(PAP)

kpr/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz