Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Emerytowany nauczyciel oskarżony o molestowanie uczennic

0
Podziel się

Prokuratura we Wrześni (Wielkopolskie) oskarżyła emerytowanego nauczyciela o
molestowanie seksualnie dwóch dziewczynek w wieku 9 i 11 lat, którym udzielał korepetycji -
poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Magdalena Mazur-Prus.

bEiviDVN

Prokuratura we Wrześni (Wielkopolskie) oskarżyła emerytowanego nauczyciela o molestowanie seksualnie dwóch dziewczynek w wieku 9 i 11 lat, którym udzielał korepetycji - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Magdalena Mazur-Prus.

Jak powiedziała rzeczniczka, śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu złożonym przez opiekunkę jednej z dziewczynek.

Ustalono, że "Jan B. udzielał bezpłatnie korepetycji, a w gronie jego uczennic znalazły się małoletnie pokrzywdzone, uczennice szkoły specjalnej, jak również dziewczynki, wymagające pomocy w nauce, z rodzin mających trudną sytuację materialną" mówiła Mazur-Prus.

bEiviDVP

W sierpniu 2010 r., według śledczych, mężczyzna doprowadził małoletnią Katarzynę N. do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym, a w październiku 2010 usiłował do nich nakłonić Małgorzatę S.

Podczas przeszukania mieszkania Jana B. zabezpieczono komputer, na którego dysku twardym ujawniono pliki graficzne zawierające treści pornograficzne z udziałem nieletnich.

Jan B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, złożył wyjaśnienia, w których podkreślał, iż jedynie pomagał dzieciom. Oskarżony od grudnia ub.r. przebywa w areszcie. Za zarzucane przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia. (PAP)

rpo/ pz/

bEiviDWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)