Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Grupiński, Szejnfeld, Nowak i Witczak liderami list PO

0
Podziel się

Rafał Grupiński, Adam Szejnfeld, Tomasz Nowak i Mariusz Witczak otwierać będą
listy kandydatów PO do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Propozycje list przedstawił
w niedzielę Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej.

bEgmdUXp

Rafał Grupiński, Adam Szejnfeld, Tomasz Nowak i Mariusz Witczak otwierać będą listy kandydatów PO do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Propozycje list przedstawił w niedzielę Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej.

W okręgu poznańskim listę otwierać będzie lider wielkopolskich struktur partii, poseł Rafał Grupiński. Na następnych miejscach będą posłowie Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Waldy Dzikowski.

W okręgu pilskim na pierwszym miejscu znajdzie się prawdopodobnie poseł Adam Szejnfeld, za nim będą: poseł Jakub Rutnicki i radna wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego Maria Janyska.

bEgmdUXr

W okręgu konińskim za posłem Tomaszem Nowakiem znaleźli się posłowie Irena Tomaszak-Zesiuk i Paweł Arndt.

W okręgu kaliskim listę otworzy senator Mariusz Witczak, za nim będzie senator Małgorzata Adamczak, oraz obecny radny z Ostrowa Wielkopolskiego Przemysław Krysztofiak.

O miejsca w Senacie ubiegać się będą senator Jadwiga Rotnicka, Wicemarszałek Senatu Marek Ziółkowski, senatorowie Piotr Gruszczyński i Ireneusz Niewiarowski, burmistrz Wronek Mirosław Wieczór, senator Mieczysław Augustyn, poseł Witold Sitarz, oraz radni wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego Rafał Żelanowski i Marian Poślednik.

"To są propozycje Zarządu Regionu PO, o ostatecznym kształcie list zadecyduje w przyszłym tygodniu Rada Regionu. Na listach jest sporo ludzi młodych, myślę, że zaproponowani kandydaci zawalczą o dobry wynik dla Platformy Obywatelskiej"- powiedział w niedzielę PAP Rafał Grupiński.

bEgmdUXx

Jak dodał, na wielkopolskich listach PO jest więcej pań niż przy okazji poprzednich wyborów parlamentarnych; kobiety stanowią ok. 50 proc. kandydatów. (PAP)

rpo/ saw/

bEgmdUXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)