Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: W sobotę spotkanie seniorów na Lednicy

0
Podziel się

W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się dziesiąta edycja Lednicy Seniora
pod hasłem "W imię ojca". Przesłanie modlitewnego spotkania seniorów będzie nawiązywać do Spotkania
Młodych Lednica 2000, które odbyło się w czerwcu.

bEraMmZh

W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się dziesiąta edycja Lednicy Seniora pod hasłem "W imię ojca". Przesłanie modlitewnego spotkania seniorów będzie nawiązywać do Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbyło się w czerwcu.

Organizatorzy spodziewają się 3-5 tys. uczestników, którzy wezmą udział w modlitwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, tańcach i śpiewie oraz przejdą przez Bramę-Rybę, czyli stalową konstrukcję w kształcie ryby w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Eucharystii będzie przewodniczył prymas senior abp Henryk Muszyński.

Każde spotkanie wrześniowe ma swoje hasło, które jest takie samo jak hasło czerwcowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą. Seniorzy otrzymują też te same, co młodzi symbole lednickie: pamiątkową łyżeczkę z napisem "Ty karmisz nas do syta" - symbolizuje ona "troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec - karmiciel rodziny" oraz książkę o św. Andrzeju Boboli.

bEraMmZj

"Dodatkowo siostry zakonne będą serwowały zupę rumfordzką, przygotowaną według przepisu błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Spotkanie zakończy się przed wieczorem, inaczej niż spotkania młodych, które trwają do późnych godzin nocnych" - powiedział PAP rzecznik Lednicy 2000 Franciszek Wołoch.

Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się 2 czerwca i zgromadziło ponad 50 tysięcy młodych z Polski i Europy. (PAP)

kpr/ malk/ jra/

bEraMmZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)