Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielkopolskie: Wznowiono poszukiwania zaginionej nastolatki

0
Podziel się:

Ok. 30 policjantów i strażaków z psami
tropiącymi oraz płetwonurkowie poszukują we wtorek w pobliżu
przeprawy promowej na Warcie w miejscowości Sługocin
(Wielkopolska) czternastolatki, która w ubiegły czwartek zaginęła
w tej okolicy wraz z młodszą o rok koleżanką.

Ok. 30 policjantów i strażaków z psami tropiącymi oraz płetwonurkowie poszukują we wtorek w pobliżu przeprawy promowej na Warcie w miejscowości Sługocin (Wielkopolska) czternastolatki, która w ubiegły czwartek zaginęła w tej okolicy wraz z młodszą o rok koleżanką.

Ciało trzynastolatki wyłowiono z rzeki dzień po zaginięciu, kilkaset metrów od przeprawy promowej.

Rozpoczęte po zaginięciu dziewczyn poszukiwania przerwano w sobotę po południu. Płetwonurkowie z Konina przeszukali kilkunastokilometrowy odcinek rzeki.

"Strażakom i policjantom pomagają we wtorek psy, specjalnie wyszkolone do poszukiwania zwłok w wodzie" - poinformował PAP aspirant Bogumił Marciniak z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

"Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się od przeprawy promowej. Penetrowane będą dalsze odcinki rzeki" - powiedział PAP Romuald Piecuch z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dziewczyny były widziane po raz ostatni w czwartek, w sklepie w Sługocinie, niedaleko miejscowości Ratyń, gdzie mieszkały. Przyszły tam po mszy św. w miejscowym kościele, a później poszły na spacer w okolice promu. W czwartek, pies tropiący doprowadził poszukujących do brzegu rzeki, do miejsca przeprawy.

"Policja przypuszcza, że nastolatki weszły na nieczynny w okresie jesiennym prom i spadły z niego do wody. To główna hipoteza, którą sprawdzimy, wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek" - powiedział PAP oficer prasowy policji w Słupcy, Edward Wesołowski.

Prom w Sługocinie jest wykorzystywany przez rolników tylko latem, szczególnie w okresie sianokosów.(PAP)

zak/ bno/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)