Notowania

wieża eiffla
04.08.2012 09:25

Wieża Eiffla będzie bardziej ekologiczna

Zamontują panele słoneczne i turbiny wiatrowe. Wieża ma być także w całości dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Zarządzająca nią firma chce, by wytwarzała co najmniej 30 proc. energii, którą zużywa. W tym celu na _ żelaznej damie _ mają zostać zamontowane panele słoneczne i turbiny wiatrowe.

Firma zarządzająca SNTE poinformowała, że prace mają się zakończyć do końca 2013 roku. Nie spowoduje to jednak zamknięcia atrakcji dla turystów. Koszt przedsięwzięcia to 25 mln euro; w całości będzie sfinansowane przez zarządcę.

Zmodernizowana zostanie m.in. pierwsza kondygnacja, najmniej uczęszczana przez turystów. To ma się zmienić dzięki umieszczeniu tam przezroczystego tarasu.

Przewidziano także zamontowanie małych turbin, paneli słonecznych i systemów do odzyskiwania wody deszczowej. Celem tych zabiegów jest poprawienie wyników energetycznych wieży o 30 proc. - wyjaśnił Jean-Bernard Bros, szef firmy SNTE.

Wieża Eiffla ma być także w całości dostępna dla osób niepełnosprawnych. Wybudowana z okazji wystawy światowej w 1889 roku wieża Eiffla jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych świata. W 2011 roku odwiedziło ją 7,1 miliona gości, podczas gdy na początku lat 80. było to około 3 milionów rocznie.

Czytaj więcej informacji z Francji w Money.pl
Uzbrojony napastnik w szkole. Ma zakładnika Uzbrojony mężczyzna wziął rano zakładników w zespole szkół w Vitry-sur-Seine, na przedmieściu Paryża.
Moulin Rouge stawia na kuchnię. Dobry biznes? Współpraca legendarnego klubu nocnego i Dalloyau, prestiżowej firmy gastronomicznej o wielowiekowych tradycjach, rozpoczęła się od hucznego przyjęcia.
Wniosek Francji uderzy w gospodarkę Korei Import samochodów z Korei Płd. był najbardziej sporną kwestią podczas negocjacji umowy FTA (Free Trade Agreement), która przewiduje zniesienie 99 proc. ceł i weszła w życie w ubiegłym roku.
Tagi: wieża eiffla, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz