Notowania

francja
28.09.2010 22:00

Wieża Eiffla ewakuowana. Alarm bombowy

To już czwarty w ciągu ostatnich czterech tygodni alarm bombowy w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Michał Włosik)

Paryska wieża Eiffla i otaczające ją Pole Marsowe zostały we wtorek wieczorem ewakuowane z powodu alarmu bombowego - poinformowała rzeczniczka władz lokalnych.

_ - Policja poprosiła nas, żebyśmy się ewakuowali, mówiąc, że otrzymała ostrzeżenie _ - relacjonowała rzeczniczka. - _ O tej porze dnia w okolicy wieży znajduje się zazwyczaj około 2 tys. ludzi _- dodała.

Z kolei według rzeczniczki policji ostrzeżenie o podłożeniu bomby otrzymali strażacy. Ich rozmówca dzwonił z publicznego telefonu. Według niego na wieży znajdował się podejrzany pakunek. Policja utworzyła kordon w odległości około 200 metrów od wieży.

To już czwarty w ciągu ostatnich czterech tygodni alarm bombowy w Paryżu i drugi dotyczący wieży Eiffla. 14 września po podobnym zgłoszeniu policja przeszukała wieżę, jednak nie znalazła nic podejrzanego. W ubiegłym tygodniu otrzymano zawiadomienie o planowanym zamachu samobójczym w paryskim metrze. W poniedziałek ewakuowano i przeszukano paryski dworzec kolejowy Saint-Lazare.

20 września francuski minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux oświadczył, że kraj stoi w obliczu realnego zagrożenia terrorystycznego ze strony bojowników Al-Kaidy z Afryki Północnej oraz jej komórek w obrębie francuskich granic.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t75240.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;alarm;bombowy;sparalizowal;paryz,38,0,682534.html) Kolejny alarm bombowy sparaliżował Paryż Miejscem, w którym miał eksplodować ładunek był jeden z największych dworców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t111452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ostrzega;francje;przed;uzyciem;sily,196,0,680388.html) Al-Kaida ostrzega Francję przed użyciem siły Francuski minister obrony Herve Morin: _ Francja chce poznać żądania porywaczy _.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz