Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WikiLeaks: Nie boimy się Pentagonu, będziemy publikować

0
Podziel się

Portal upubliczni kolejne tajne dokumenty o wojnie w Afganistanie.

WikiLeaks: Nie boimy się Pentagonu, będziemy publikować
(Master Sgt. Ken Hammond/defenselink.mil)
bEgYGyBh

Założyciel portalu internetowego WikiLeaks Julian Assange oświadczył, że mimo ostrzeżeń Pentagonu w najbliższych tygodniach opublikuje 15 tys. kolejnych tajnych dokumentów o wojnie w Afganistanie.

W czasie konferencji w Sztokholmie poinformował, że WikiLeaks, który specjalizuje się w publikowaniu przecieków, jest w połowie przeglądu dokumentów. Assange powiedział, że opublikowane zostaną wszystkie dokumenty, ale pewne fragmenty zostaną zredagowane, aby chronić _ niewinne osoby _.

W końcu lipca portal WikiLeaks opublikował ponad 70 tys. tajnych dokumentów, dotyczących wojny w Afganistanie. Pentagon ostrzegał w piątek, że publikacja dalszych materiałów stanowiłaby _ szczyt nieodpowiedzialności _ i byłaby jeszcze bardziej szkodliwa niż poprzedni przeciek.

bEgYGyBj

Portal _ nie da się zastraszyć Pentagonowi ani jakiejkolwiek innej organizacji _ - zadeklarował Assange. _ - Z tymi materiałami postępujemy ostrożnie i uważnie _ - zapewnił. Dodał, że materiały zawierają więcej opisów, mogących umożliwić identyfikację pewnych osób, dlatego należało je przejrzeć _ linijka po linijce _.

Ujawnione dotąd materiały to - jak twierdzi WikiLeaks - _ sprawdzone i autentyczne dokumenty _, m.in. o tajnych operacjach wojsk amerykańskich w Afganistanie między styczniem 2004 roku a grudniem 2009 roku.

bEgYGyBK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)