Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wikiński wśród zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Radomia

0
Podziel się

Wiceszef klubu Lewicy Marek Wikiński został w środę zarejestrowany jako
kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Radomia. O funkcję tę ubiega się także pięciu
innych kandydatów.

bEhyhUnF

Wiceszef klubu Lewicy Marek Wikiński został w środę zarejestrowany jako kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Radomia. O funkcję tę ubiega się także pięciu innych kandydatów.

W środę PKW wylosowała dla list SLD w wyborach samorządowych numer 1. Wikiński ocenił, że "to dobry znak", a SLD jest - według niego - "partią pierwszego wyboru".

"Wierzę głęboko, że ten dobry los będzie nam sprzyjał przez całą kampanię i w dniu wyborów, nie tylko w Radomiu, ale i w całej Polsce. Mam nadzieję, że wyborcy postawią na SLD - partię rozsądku, dialogu, na partię, która nie uczestniczy w wojnie polsko-polskiej" - powiedział Wikiński dziennikarzom przed siedzibą delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu.

bEhyhUnH

W wyborach prezydenta Radomia wystartować ma sześciu kandydatów. Oprócz Wikińskiego o reelekcję ubiegać się będzie obecny prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak (PiS). PO reprezentuje członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, PSL - rektor Radomskiej Szkoły Wyższej Zbigniew Kwaśnik, Stowarzyszenie "Radomianie Razem" - Mariusz Fogiel i Stowarzyszenie "Kocham Radom" - Jakub Kluziński.(PAP)

ilp/ mok/ mow/

bEhyhUoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)