Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WIM:stan zdrowia Jarosława Wałęsy po operacji stabilny

0
Podziel się

Sukcesem zakończyła się operacja rekonstrukcji kości, której został poddany
ranny w wypadku motocyklowym eurodeputowany (PO) Jarosław Wałęsa; stan zdrowia pacjenta jest
stabilny - powiedział w czwartek PAP rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki.

bEhodUGJ

Sukcesem zakończyła się operacja rekonstrukcji kości, której został poddany ranny w wypadku motocyklowym eurodeputowany (PO) Jarosław Wałęsa; stan zdrowia pacjenta jest stabilny - powiedział w czwartek PAP rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki.

Rzecznik WIM poinformował, że w środę Wałęsa przeszedł kilkugodzinną operację rekonstrukcji złamanych kości udowych i podudzia, która zakończyła się sukcesem. "W przyszłym tygodniu zoperowane zostaną kończyny górne" - dodał Dąbrowiecki.

Powiedział, że stan zdrowia Wałęsy jest stabilny. "Podajemy leki, które go wyciszają, aby tolerował terapię respiratorem" - dodał.

bEhodUGL

W poniedziałek prof. Zbigniew Rybicki ocenił, że Wałęsa podczas wypadku doznał niezwykle ciężkiego urazu głównie zlokalizowanego w obrębie układu kostnego - złamane ma m.in.: obie kości udowe, miednicę, oba przedramiona, żebra oraz uszkodzony kręgosłup głównie w granicach kręgów piersiowych. Ocenił, że jest nadzieja, że pacjent w przyszłości wróci do stanu zdrowia sprzed wypadku.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został w piątek wieczorem przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów ze szpitala w Płocku, do którego trafił po wypadku drogowym. Wałęsa jechał na motorze, zderzył się w Stropkowie pod Sierpcem (Mazowieckie) z toyotą rav4.

Według wstępnych ustaleń płockiej prokuratury, która bada okoliczności wypadku, do zderzenia doszło, gdy stojąca na poboczu toyota włączała się do ruchu. (PAP)

kno/ itm/ mag/

bEhodUHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)