Notowania

wirtualne spacery
22.07.2010 13:44

Wirtualny spacer po powiecie kieleckim

Wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach powiatu kieleckiego - zabytkach architektury, atrakcjach przyrodniczych, miejscach ważnych wydarzeń historycznych - można oglądać na specjalnej stronie internetowej, utworzonej w ramach projektu promocji turystycznej powiatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach powiatu kieleckiego - zabytkach architektury, atrakcjach przyrodniczych, miejscach ważnych wydarzeń historycznych - można oglądać na specjalnej stronie internetowej, utworzonej w ramach projektu promocji turystycznej powiatu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka starostwa kieleckiego Agata Niebudek-Śmiech, strona internetowa (atrakcje.powiat.kielce.pl) ma funkcjonować przez pięć lat. Oprócz zdjęć na portalu znajdują się informacje o prezentowanych obiektach - po polsku, angielsku i niemiecku.

Na portalu możemy obejrzeć m.in. ruiny zamku w Bodzentynie, gołoborze i panoramę rozciągającą się z tarasu widokowego na Świętym Krzyżu, pole truskawkowe w gminie Bieliny.

Do końca lipca prezentacja będzie także dostępna na portalu Onet.pl.

Elementem kampanii promocyjnej jest także przewodnik "Powiat kielecki zawsze po drodze", który ukazał się w trzech wersjach językowych.

W ramach kampanii do końca sierpnia we wszystkich 19 gminach powiatu staną gabloty informacyjne zawierające - w trzech językach - najważniejsze dla turystów informacje na temat atrakcji turystycznych, gospodarki regionu, bazy noclegowej i gastronomicznej z przydatnymi adresami i telefonami. Tablice staną w centralnych miejscach gmin, głównie na rynkach lub przed urzędami gmin.

Do tablic będzie można podłączyć przenośny komputer i skorzystać z internetu; będą na nich także podane współrzędne GPS miejsc wartych zobaczenia. Urządzenia będą podświetlone - zasilane bateriami słonecznymi.

Duże gabloty będą odsyłać do mniejszych, które zostaną ustawione przy 31 atrakcjach turystycznych w gminach powiatu.

W ramach projektu zostaną także odnowione oznakowania szlaków turystycznych i same trasy w powiecie.

Projekt "Turystycznej i gospodarczej kampanii promocyjnej powiatu kieleckiego", jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Świętokrzyskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia, dofinansowanego ze środków unijnych, to prawie 1,5 mln zł.

Powiat kielecki jest największym powiatem województwa świętokrzyskiego; w jego skład wchodzi 19 gmin. Przez powiat przebiega 230 kilometrów tras rowerowych; funkcjonuje w nim ok. 300 gospodarstwach agroturystycznych.

W powiecie znajdują się należące do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w regionie, m.in. Świętokrzyski Park Narodowy, klasztor na Św. Krzyżu, Jaskinia Raj, Park Etnograficzny w Tokarni i ruiny zamku w Chęcinach.(PAP)

ban/ hes/ jbr/

Tagi: wirtualne spacery, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz