Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizyta ministra Siemoniaka na Ukrainie

0
Podziel się

- MON informuje:

bEpXCQbV

- MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w poniedziałek, 9 września br., z roboczą wizytą na Ukrainie.

Podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Pawło Walentynowiczem Lebediewem poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące dwustronnej współpracy obronnej, w szczególności wojskowo - technicznej oraz wymiany szkoleniowej, w tym słuchaczy w uczelniach wojskowych w Polsce i na Ukrainie.

bEpXCQbX

Ministrowie omówią też stan zaawansowania prac nad tworzeniem litewsko-polsko-ukraińskiej brygady (LITPOLUKRBRIG).

Polska delegacja spotka się również z dowódcą Sił Morskich SZ Ukrainy adm. Jurijem Iwanowiczem Iljinem oraz zwiedzi muzealny kompleks morski "Bałakława" (Muzeum Łodzi Podwodnych).

Podczas wizyty na Ukrainie ministrowi towarzyszyć będzie m.in. szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysław Gocuł i podsekretarz stanu ds. uzbrojenia i modernizacji Waldemar Skrzypczak.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

bEpXCQcd

kom/ sto/

bEpXCQcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)